Babacan: Ezilenler iktidar gücünü eline alınca başkalarını ezdiler

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partsinin 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşuyor

© AA
Babacan: Ezilenler iktidar gücünü eline alınca başkalarını ezdiler

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partsinin 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşuyor.

Babacan, "Esnaf kepenklerini kapatıyor, emekli maaşı her geçen gün eriyor, açıkladıkları asgari ücret ile gerçekten uzak olduklarını bir kez daha gösterdiler" dedi

Artı Gerçek’ın Haberine Göre.Ezilenlerin iktidar gücünü eline alınca değiştiğini söyleyen Babacan, "Biz ezilmenin ne olduğunu iyi biliyoruz. Ezilmenin ne olduğunu iyi bilenler başkasını ezmez" diyerek 2001 yılında AKP Kurucu Üyesi ve MKYK'sı olduğu iktidarı eleştirdi. 

'BEKA DEDİKLERİ BİR KİŞİNİN ŞAHSİ BEKASI'

Taraflı Cumhurbaşkanı, akraba eş dost 2 yılda hazinenin borcunu ikiye katladıklarını belirten Babacan, "Nedir bu memleketten alıp veremediğiniz" diye sordu. Memleketin bekasını düşünen birinin olmadığını söyleyen Babacan, "Beka dedikleri bir kişinin şahsi bekasına dönmüş durumda" dedi. 

Deva Partisi'nin 1. Olağan Genel Kurulu devam ediyor...

ALİ BABACAN'IN SİYASİ KARİYERİ

2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi ve MKYK üyesi oldu. 58. ve 59. hükümetlerde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 60. Hükümet'te ise Dışişleri Bakanı ve Avrupa Birliği ile müzakerelerde Başmüzakereci olarak görev yapmaktaydı. Egemen Bağış'ın Devlet Bakanı ve Başmüzakereci konumuna getirilmesinin akabinde sadece Dışişleri Bakanı olarak bir süre görevine devam etti. 1 Mayıs 2009'da gerçekleşen kabine değişikliğinden sonra Dışişleri Bakanlığı'nı Ahmet Davutoğlu'na devretti.

1 Mayıs 2009 tarihinden sonra Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak hükümetlerde görev yaptı. 28 Ağustos 2015 tarihinde başbakan yardımcılığı görevini Cevdet Yılmaz'a devretti. 2. Davutoğlu hükümeti döneminde başbakan danışmanlığı yapmıştır.

2018 yılının Haziran ayında yapılan genel seçimleri için milletvekili adaylığı için başvuru yapmadı. 8 Temmuz 2019'da kurucusu olduğu AKP'den istifa etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 13:24
SIRADAKİ HABER