Bahçeli açıkladı: MHP seçim çalışmalarına başlıyor,n

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmalarına başlayacaklarının sinyalini verdi. Bahçeli, "Adım adım 2023 il il Anadolu temasıyla her kapıyı çalıp, ayak basmadığımız yer bırakmayacağız." dedi.

AA
Bahçeli açıkladı: MHP seçim çalışmalarına başlıyor,n

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu.
 

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, seçim çalışmalarına başlayacaklarının sinyalini verdi. "Adım adım 2023 il il Anadolu temasıyla her kapıyı çalıp, ayak basmadığımız yer bırakmayacağız." diyen Bahçeli, CHP'yi hedef aldı.

Bahçeli, "Tarihine sırt çevirmiş, kökünden uzaklaşmış, işgal edilmiş CHP'nin gerçek yüzünü her zeminde her yöremizde anlatacağız." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA ÇOK SERT SÖZLER

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu tezkere kararı üzerinden hedef alan Bahçeli, "Yemişler senin milliyetçiliğini. Sen PKK'nın tutsağısın. HDP'nin dayatmasına CHP boyun eğmiştir. Zavallı iyice şaşırdı, şanzımanı dağıttı." diye konuştu.

Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Siirt ziyareti sırasında yaşanan "Kürdistan" tartışması için ise "Türkiye sınırları içerisinde Kürdistan diye bir yer yoktur. Gerekirse şehit oluruz." dedi.

Bahçeli'nin konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

Cumhuriyet üçüncü evresine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle geçerek, büyük bir atılım içerisinde girmiştir. Cumhur ile Cumhuriyet, istiklal ve istikbal hedeflerine tam bir kucaklaşma içine girmiştir.

Artık Cumhuriyet'in 100'üncü yıldönümü için geri sayım başlamıştır. 2023'te Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleriyle onur yılına ulaşılacak. MHP tüm imkanlarını seferber ederek Anadolu'yu karış karış dolaşmanın çabasındadır. Halkımızla özlem gideriyoruz, onlarla dertleşiyoruz, gelecek hedeflerimizi anlatıyoruz, politikalarımızı anlatıyoruz. Adım adım 2023 il il Anadolu temasıyla ayak basmadık yer bırakmayacağız."

KÜRSEL ISINMAYA DİKKAT ÇEKTİ

"Uygarlık merdivenlerinden çıkıldıkça tam tersi, çevreye duyarlılık, insana saygı düzeydedir. Zulüm, baskı, sömürü mücadeleleri doğayı da zehirlemiştir. Dünyada sera gazı emisyonunun yayılmasında başı çeken ülkelerin küresel ısınmadaki rolü üst seviyededir. Zararların kapsamı çok tehlikeli boyutlardadır.

Bizim bir vatanımız bir de dünyamız vardır. Hem vatanımızı hem de gezegenimizi düşünmek, sorunlarını dert etmek durumundayız. İnsanlık küresel ısınmanın ağır problemleriyle muhataptır. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya mirası bırakmak hepimizin görevi olmalıdır."

S-400 AÇIKLAMASI

"NATO ve stratejik ortaklığa vurgu yapılması değerlidir. Türkiye ile ABD arasındaki köprülerin atılması, iki ülkenin aleyhinedir.

S-400 konusu egemenlik sınırlarımız içindedir, hiç kimsenin bu konuda Türkiye'ye ayar verip istikamet çizme densizliği cevapsız bırakılmayacaktır."

ERDOĞAN-BIDEN GÖRÜŞMESİ

"Sayın Cumhurbaşkanımız Roma'da verimli, yararlı temaslar kurmuştur. Biden ile 1 saat 10 dakikalık görüşmede iki ülkenin ilişkilerini geliştirmek için mutabık kalınması bizim için değerlidir. Türkiye dostluğu ile aranan bir ülkedir. Küresel boyutta müdahalelere ve aktörlüğe heveslenen ülkelerin niyetleri yeterli değildir, imkanları da bir gerçektir. Tarih yanlış heveslerle itibar kaybetmiş ülkelerin beyhude hamleleriyle doludur.

Ülkemizde yabancı hayranlarının içi kan ağlasa da yüzleri asılsa da her şey ortadadır. Türkiye'yi küçük görmek isteyenlerin ya kanında bir bozukluk ya karakterinde bodurluk vardır. Roma'da başımız eğik olsaydı CHP mutlu olurdu. Kiralık kalemler, kripto alçaklar kaşık alıp oynamaya başlarlardı. Şu anki yönetimin Türkiye'ye muhabbet beslemediği açıktır. Biz kimsenin övgüsüyle olmadık, bugünlere gelmedik. ABD bilmiyorsa söyleyeyim, Türkiye insan haklarına onlardan daha fazla saygılıdır. Hukukun üstünlüğü bu ülkede hakimdir. S400 konusu ise egemenlik sınırlarımız içindedir. Kimsenin Türkiye'ye ayar verme densizliği cevapsız bırakılmayacaktır. Sayın Erdoğan ile Biden'ın görüşüp görüşmeyeceğinin çetelesini tutanların, Sayın Erdoğan'ın açıklamalarından ziyade ABD'nin açıklamasına kulak kabartanların hesapları deşifre olmuştur. Türkiye'nin geri adımı, milli tezlerinden ödün vermesi tarihi mücadelede geriye düşmesi demektir. Bu da görülmeyecek bir hayalden ibarettir."

TEZKERE ÇIKIŞI

"Kürdistan diye bir yer yoktur, asla da olmayacaktır.Irak'ta PKK ve DEAŞ terör örgütlerinin varlığını sürdürmesi, bölge barışına, istikrarına tehdit saçmaktadır. Suriye'de PKK/PYD ve DEAŞ'ın milli güvenliğimize ve sivillere yönelik suikastları artarak devam etmektedir. Türkiye'nin her türlü tedbiri alması hakkıdır. CHP ve HDP hayır demiştir, CHP-HDP ile el ele tutuşarak ihanetin tepelenmesine hayır demiştir. Irak ve Suriye tezkeresi reddedilmiş olsaydı sınır ötesinde terör örgütleriyle mücadele eden askerlerimiz geri çekilecekti. CHP tarihin yanlış yerinde durmakla kalmamış, Türkiye'nin karşısında konuşlanmıştır. CHP, HDP ile birlikte PKK'ya evet demiştir.

Kılıçdaroğlu artık geri dönüş yolların kapanmıştır. Kendini de partini de ateşe attın. Kılıçdaroğlu diyor ki, yabancı askerler Türkiye'ye geliyor. Hiç kimsenin topraklarımızı çiğneyeceği yoktur. Ülkemizin DEAŞ karşı uluslararası koalisyonun üslerimizden yararlanmasını sağlamaktadır. Sayın Kılıçdaroğlu, sevsinler senin gibi milliyetçiliği. Bizimkini anlaman için 40 fırın ekmek yesen de nafile. Bizim liglerimiz farklı. Sen PKK'nın tutsağı, biz de milletin meftunuyuz."

SIRADAKİ HABER