Bahçeli, Altılı Masa'nın yeni anayasa önerisini hedef aldı: Önerileri zehirlidir

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Altılı Masa'nın dün açıkladığı yeni anayasa önerisini hedef aldı. Bahçeli, "Zillet ittifakının anayasa değişiklik önerisi tarihi geriye doğru sarmak, devletin temellerine dinamit sermektir. Önerileri zehirlidir" dedi.

© AA
Bahçeli, Altılı Masa'nın yeni anayasa önerisini hedef aldı: Önerileri zehirlidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satırlar şu şekilde:

“Bugün olanlar dünün sonucudur. Yarın yaşanacaklar ise bugünün eseri olacaktır.”

“Doğru siyaset için evvela aranılan cevapların doğru olması gerekmektedir. Zillet ittifakının ne cevabı cevaptır ne de siyaseti siyasettir. Söylenenler bir iddia, yapılanlar ise bir ispattır. Doğru cevabı bulmak için sorulan her sorunun isabeti vazgeçilmezdir.”

“İstiklal Caddesi saldırısından hemen sonra bölücü terör örgütüne çok daha şiddetli darbeler vurulmuş, teröristlere saklanacak yer bırakılmamıştır.”

“Türkiye 2023 yılında terör belasından Allah’ın izniyle kurtulacak, tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacaktır. Sabır ve tahammülümüz kalmamıştır.”

EKRAN YORUMCULARINA TEPKİ

“Kaç gündür dikkatimizi çekmektedir. Dili olan, askerliğin temel kurallarından bihaber, askerlik yapıp yapamadıkları dahil belli olmayan ne kadar sözde uzman varsa, kara harekatı şu günde olacak, bu günde yapılacak diye konuşmaktadır. Deprem olur bunlar ekrana çıkar, sanırsınız fay hatlarını avuçlarının içi gibi bilirler, domates, patates, soğan olur bunlar ahkam keserler, marketten pazardan, bakkaldan neredeyse çıkmadıkları izlenimini verirler, hep aynı isimler gözümüzün içine bakmaktadır.”

“Aslında potansiyel maksatları terörle mücadeleyi sabote etmek, bunlardan bıktık, usandık. Bu edepsiz, cibilliyetsiz ekran yüzlerinden gerçekten midemiz bulanmaktadır. Türkiye'nin ne zaman ve hangi şartlarda muhtemel kara harekatı yapacağının yetkili olmayan kişiler tarafından ulu orta dillendirilmesi güvenlik zaafıdır. Buna sınır konulmalıdır. Güney sınırlarımızın a'dan z'ye emniyete alınması önümüzdeki temel gündemlerdendir. Karşımıza kim çıkarsa sonu teröristlerin sonu gibi olmalıdır. Dayatılan coğrafyaların sorgulanma vakti gelmiştir."

"Zillet ittifakının anayasa değişiklik önerisi tarihi geriye doğru sarmak, devletin temellerine dinamit sermektir. Önerileri zehirlidir." (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER