Bahçeli: Bundan sonra Cem Yılmaz'ı sevemem

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,

© AA
Bahçeli: Bundan sonra Cem Yılmaz'ı sevemem

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Her şey çok güzel olacak" sloganını paylaşan Cem Yılmaz için "artık sevemem" dedi. PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatı ile görüşebilmesi gerektiğini söyleyen MHP Genel Başkanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ise "dokunulmazlığının kaldırılmasını iste" çağrısı yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim tartışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘dokunulmazlık zırhına bürünmemesi gerektiğini’ söyledi. Bahçeli, SAADET’i “Necmettin Erbakan’ın kemiklerini sızlatmak”la eleştirirken, “Her şey çok güzel olacak” paylaşımı yapan sanatçı Cem Yılmaz için, “Bundan sonra sevemem” dedi.
 
“İmamoğlu’ndan bir lider mi doğuyor?” sorusuna, “Liderliği bu kadar basite almamalı” cevabını veren MHP lideri, sanatçıların İmamoğlu’na desteği için de, “Türkiye’de televizyonlar olmayan sanatçıları olur hale getiriyor. Onları dikkate almıyorum” yanıtını verdi. Ünlü sanatçı Cem Yılmaz’ın desteği içinse Bahçeli, “Cem Yılmaz’ı bundan sonra sevemem” yorumunu yaptı. Bahçeli, Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak’ın konuşmasını da eleştirerek; “Galatasaray yönetimi o şahsı aforoz etsin” dedi.

Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılmasını, kendisinin istemesinin demokratik açıdan daha ahlaki olduğunu da söyledi. PKK Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesi için ise, “Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün” dedi.

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

NEYİN HODRİ MEYDANI? (Yüksek Seçim Kurulu’na yönelik eleştirileri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kez daha ‘dokunulmazlığından vazgeç’ çağrısı yaparak) Bu kadar aşırı, karıştırıcı konuşmayı yapan bir kişi dokunulmazlık zırhına bürünmemelidir. ‘Dokunulmazlığın kaldırılmasından yanayım’ şeklinde bir teklif gelirse ilk müspet oyu vereceğimi söyledim. Böyle olmadığı takdirde savcılar soruşturma başlatırsa dokunulmazlığın kaldırılması noktasında bir fezleke talebinde bulunabilirler. O zaman bizim kanaatimizde bir değişiklik olmaz. CHP’nin bazı sözcüleri ‘hodri meydan’ diyor. Neyin hodri meydanını yapacağız? Getireceksen bu dokunulmazlığı sen getirecektin.

‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’ DİYEN FETÖ’CÜLER, PKK’LILAR VAR: (Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganına dikkat çekerek) 2013-2014 yıllarında Emre Uslu denen bir kişinin sloganı bu. Şimdi bunu herkes kullanıyor. Bir de bütünleşenler var. Kimler var mesela? Güroymak’a giderken orada Norşin olarak isim değişikliğini ifade ederken, ‘Her şey çok güzel olacak’ diyen bir eski cumhurbaşkanı var, FETÖ’cüler, PKK’lılar var. Slogan çok yanlış.
 
TÜSİAD’IN VE BAZI SANATÇILARIN MESAJLARINA TEPKİ: (“Seçim ortamına dönmek kaygı verici” diyen TÜSİAD, İmamoğlu’na destek mesajı veren sanatçılar ve Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak’a yönelik olarak) Siyasi krizi tahrik edici konuşmayı TÜSİAD alışkanlık haline getirmiştir. Şimdi bir başkan çıkmış bir cümle sarf ediyor. Böyle şey olmaz. Yazık bu memlekete. TÜSİAD’ı halk da kabul etmiyor alternatifleri de doğmuştur. Herkes Cem Yılmaz Bey’i sever ve çok güler ama sana yönelmiş sevgiyi siyaseten istismar edip hepimizin alerjisini toplamaya vesile olma. Galatasaray yönetimi o şahsı aforoz etsin, çok sayıda taraftarı bulunan kulübü bir kişi bu şekilde istismar edemesin.

MHP’NİN SEÇİM KAMPANYASI: (23 Haziran’da ‘Hemşehri harekatı’ adını verdikleri bir kampanya uygulayacaklarını söyleyerek) ‘Hemşehrilik ruhunu harekete geçirerek katkı sağlayacağımızı düşündük, İstanbul’da 250 binden fazla hemşehrisi olan illerin esas alarak çalışmayı başlattık. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER