Bahçeli'den Altılı Masa'nın adaylık anketine yanıt: Tercihim sınıf arkadaşım

MHP lideri Devlet Bahçeli, Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için anket yapacağı iddiaları hakkında, "Tercihim sınıf arkadaşımdan yana olur" diye yanıt verdi.

© AA
Bahçeli'den Altılı Masa'nın adaylık anketine yanıt: Tercihim sınıf arkadaşım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için anket yapacağı iddialarının sorulması üzerine, "Bana sorarlarsa tercihim sınıf arkadaşım" olur yanıtını verdi.

Bahçeli, bütçe görüşmelerine katılmak üzere geldiği Meclis'te, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Altılı Masa’nın aday belirleme anketine ilişkin bir soruya Bahçeli, "15 Ocak'a kadar aday belirlemede bir kamuoyu araştırması yaparcasına, 'Bir anket yapalım, ankette kim çıkarsa ona karar verelim; siz de bu ankete müracaat edilirse katılır mısınız?' dediler. Ben henüz daha cevap vermedim" yanıtını verdi.

Bir düşüncesi olduğunu belirten Bahçeli, "Eğer birisi ankette bana gelirse, '6 kişi anket yapıyoruz, siz bu ankette kime evet dersiniz' derse, o zaman tercihim sınıf arkadaşımdır" ifadesini kullandı.

Bahçeli, daha önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun okul arkadaşı olduğunu belirterek, "Kendileri benim okul arkadaşımdır. Başarılı bir öğrenciydi, başarılı bir bürokrat oldu. Şimdi de başarılı bir siyasetçi olmasını bekliyoruz" diye konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, Ankara Ticari İlimler Akademisi'nde aynı sınıfta okumuştu. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER