Bahçeli'den CHP'ye: YSK'yı tanımıyorsa seçime de katılmasınlar

"CHP, YSK'yı tanımıyorsa seçime de katılmasın"

© TBMM
Bahçeli'den CHP'ye: YSK'yı tanımıyorsa seçime de katılmasınlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "YSK hukuka uygun hiçbir karar almıyor. Alamaz da. Çünkü YSK’nin iradesi yok, irade sarayda. YSK’ye güvenmiyoruz" sözlerine tepki gösterdi. "YSK'yı tanımıyorsa seçime de katılmasınlar" diyen Bahçeli, "Ha katılacaklarsa iddialarını kanıtlasın" sözlerini sarf etti.

Bahçeli, "Bizi hedeflerimizden uzaklaştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz, tek ses olacağız"dedi. Bahçeli, "Türk milletinin bize bugün değil yalnızca gelecekte de ihtiyacı" sözlerini sarf etti.

Bahçeli'nin açıklamalarından stır başları şöyle:

Bizi hedeflerimizden uzaklaştırma ihtimali taşıyan hiçbir bozguncuya fırsat vermeyeceğiz. Tek ses, tek söz, tek nefes olacağız. Namımızı ve şanımızı yere düşürmeyeceğiz. Türk milletinin bize bugün değil yalnızca gelecekte de ihtiyacı olacaktır. Milliyetçi hareket Türklüğün bekası için vardır.

"Herkeslee kucaklaşmaktan memnuniyet duyarız. Milli ve manevi değerlerle sorunu olmayanlara, kapımız sonuna kadar açıktır

"Türkiye'yi sonu hüsran olan küğresel sarmaldan çekip çıkaracak olan biziz. Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasetin marka değeri, tartışmasız en üstünüdür. 

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin yerleşmesi, bir daha sistem tartışmalarının olmaması, 15 Temmuz'ların olmaması için buradayız. Kimin ne uydurduğunun, nasıl bir nifak saçtığının kıymeti de yoktur. Gocunan varsa şu kış kıyamette gocuk giysin. Cumhur İttifakı'na laf sokanlar, yan yatıp çamura saklananlar boşuna nefes tüketmesin. Dün olduğu gibi bugün de duruşumuzdan, karanlığa göz kırpan bunların alayı gibi namert olsun. CHP'li bazı kan sulandırıcılar bir ayağı siyasette bir ayağı dışarıdan bir odağın yönlendirildiğini... Bu zavallılar sanırım fazla film seyrediyor, komplo teorileriyle meşgul oluyorlar. Elleri boş, akılları tam takır, ahlakları da kuru bakır. Bu iddia sahiplerine diyorum ki manavdan aldığınız karpuzlar kabak çıktı, gördüğünüz hayaller kabus olarak size geri döndü, uslanmadınız. Milliyetçi Hareket Partisi'ni yönetecek, yön verecek iç ve dış odaklar ne olmuş ne de olacaktır.

"Bilmelisiniz ki MHP'yei yönetecek iç ve dış mihraklar ne olmuş ne de olacaktır. MHP sadece Allah'ın huzurunda eğilir. Yalnızca millete hizmet eder. vesayetmiş feriştahı gelse vız delir. Asıl CHP'yi kim yönetiyor, kimler sokağa doğru itekliyor? Bunu söyleyin, bunu itiraf edin.

"Emperyalizmin zalim emellerini tesis etmek için çırpınan siyasilerin Milliyetçi Hareket Partisi'ni ağzını alabilmek için 40 gün 40 gece yürek yemeleri tavsiyemdir.

"Tutsak alınmışlar haberleri yok. Nevar ki Türkiye'yi tutsak alamayacaklar. MHP'yi ve Cumhur İttifakı'nı çukura çekemeyecekler. Onlar Türk milletinden yiyeceği şamarla silinip gidecekler.

"Yazılan felaket senaryolarını sahneye çıkarmak için perde mecl sinde bekleyen zillet figüranlarını gayet iyi biliyoruz. CHP'liler YSK'yı tanımıyorlarmış, oraya buraya seçmen kaydırılıyormuş; bu iddialardaki amaç 31 Mart'ı gölgelemek, sabote etmektyir. YSK'yı tanımıyorlarsa seçime de katılmasınlar. Ha katılacaklarsa iddialarını kanıtlasın. Seçimlere şaibe bulaştırmak, seçim sonuçların bugünden karalamak için siyasi ahlakla bağdaşmaz. CHP ateşle oyun olmayacağını eninde sonunda öğrenecektir. 

"Buna müsaade etmeyeceğiz, bu şirret akıma izin vermeyeceğiz. 

"Türkiye'nin bir geöçiş sürecinde olduğnuu değerlendiriyoruz. içinde yer aldığımız hüklümet sisteminin kazasız belasız güvenliğini görev edindik. 

SIRADAKİ HABER