Bahçeli'den İmamoğlu'na: Bundan belediye başkanı olmaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'daki seçim tartışmaları ve Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarına ilişkin soruya, "Bundan belediye başkanı olmaz" yanıtın verdi. Bahçeli, daha önceki açıklamalarında, İstanbul'da seçimin yenilenmesini istemişti.

© AA
Bahçeli'den İmamoğlu'na: Bundan belediye başkanı olmaz

İstanbul’daki geçersiz oyların yeniden sayımı sonucu Yüksek Seçim Kurulu’nun yarın açıklama yapması beklenirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ekrem İmamoğlu’na yönelik eleştirilerine devam etti.
 
Partisinin Kızılcahamam’da düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısı kapanış oturumu sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, şunları söyledi:

İSTANBUL’DA SEÇİM: YSK’nın itirazlara vereceği cevap beklenmektedir. Rakamları görmeden niyetler üzerinden değerlendirme yapanları zevkle takip ediyoruz. Onların söylediği rakamlar yanlış, bizim değerlendirmemiz doğru. YSK’nın açıklamaları sonrasında resmi gazetede neyin ne şekilde sonuçlandığı hakkında yayın yapılacak.

OY ORANLARI (Bahçeli’nin, ‘yüzde 18,5 oy aldık’ açıklamasının hatırlatılması ve bu durumda AK Parti’nin oyunun yüzde 30’lara düştüğü polemiğinin hatırlatılması üzerine): İl genel meclisi üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclisi üyelerini yok farz ederek, üç tane, beş tane belediyenin aldığı yerlerdeki oy oranını esas alarak yorum yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır.

YSK’YE BASKI İDDİASI: (Bakanlardan YSK üyelerine telefon iddiası) Çok büyük bir iddia. Seçimin adaleti ve güvenliği açısından önemli sorumluluklar taşıyan insanlar hakkında böyle iddia atılıyorsa ispat edilmeli.

SİYASİ DÜŞMANLIK: İmamoğlu’nun Beşiktaş maçına gitmesi ve Fenerbahçe-Galatasaray maçını da izleyecek olması): Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz.
(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 19:17
SIRADAKİ HABER