Bahçeli Egoların ve bencilliğin yörüngesinden çıkmak acil bir ihtiyaçtır

"İsyanı deneyenler yeni sistemden şikâyetçidir"

© AA
Bahçeli Egoların ve bencilliğin yörüngesinden çıkmak acil bir ihtiyaçtır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli teşekkür ziyaretleri kapsamında gittiği Karaman'da konuştu. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ni eleştirenlere "Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi macera değil mecburiyettir. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ni koro halinde kötülemeleri boşuna değildir. 15 Temmuz darbe girişimini yapanlar sistemden rahatsız" sözleri ile tepki gösterdi. 

Bahçeli, "Karaman, anamızın ak sütü olan Türkçe'nin bayraklaştığı vatan köşesidir. Belediye başkanlarımızı destekleyen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Karaman'da sıra MHP'dedir, görev MHP'dedir. Sorumluluğumuzun gereği ne getiriyorsa onu yapacağız. Azı çok yapmak, eksiği tamamlamak bizim harcımızdır. Karaman ve Türk milletine aşkla hizmet edeceğiz.Biz MHP’yiz. Aziz ve irademiz Türk milletinin yükselişidir. Yılgınlığa düşmeden mücadelemizi sürdüreceğiz. Karaman, MHP ile altın çağını yaşayacaktır" dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne yönelik eleştirilere de yanıt veren Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi ülkemizin karanlıktan çıkması için ihya edilmiştir. 15 Temmuz’da fiilen ömrünü dolduran parlamenter sisteminin zayıfları aşılmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi macera değil mecburiyettir. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ni koro halinde kötülemeleri boşuna değildir. 15 Temmuz darbe girişimini yapanlar sistemden rahatsız.  Söz dinleyen değil sözü dinlenen bir ülke olma konusundaki ısrarlı duruşumuz zalimlerin dengesini bozmuştur. İlerledikçe arkamızdan çekiştiriyorlar. Vatan evlatlarının kanlarını döküyorlar. Doğu Akdeniz'de karşımıza çıkıyorlar, S-400'leri almamızı şüphe ile yaklaşıyorlar, zillete yatırım yapıyorlar" ifadesini kullandı. 
 
Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"HDP, Türk ve Türkiye düşmanlarının içimize sızmış uzantısı, hain yüzüdür. Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi durduracağını sanan Haçlı bozuntularına gülücükler saçmak soysuzluk değil midir? HDP, İP’lileri Meclis’e sokanlardır. Yaptırımlar bize vız gelir. Kötü müttefiklik de Türk'ün imzası bulunan savaş uçaklarının yapılmasına neden ve gerekçe olacaktır. Türk milleti kimseden himmet beklemez. Hedef koyarız, biz de yaparız.

Geleceğin kudreti Türkiye Cumhuriyeti'dir. Günlük siyasi kaygıları bir kenara bırakmak lazımdır. Egoların, bencilliğin yörüngesinden çıkmak acil bir ihtiyaçtır. Önümüze bakmalıyız. Unutmayınız ki, geleceğini planlayamayan milletin istikbali olmamıştır. Hayallerimizin sınırı yoktur.

Karaman'ın yaralarına merhem olacağız. Üretken belediye anlayışımızın temeli budur. Bugünün ağır meselelerini halletmekle kalmayacak aktif bir çalışma disiplini ile her derde deva üreteceğiz. Bizim kaybedecek zamanımız yoktur, işimiz ise pek çoktur. Bugüne kadar yorulmadık, yorgunluğa prim vermedik. Terörü lanetliyorum, hepimizin başı sağ olsun diyorum. Bu bayrağı indiremeyecekler. Düzce'de hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum"

SIRADAKİ HABER