Bahçeli: EYT yarası bu yıl bitmeden kapanacak

MHP lideri Bahçeli, Meclis'İn hayata geçireceği yasalardan birinin EYT'lilerle ilgili olduğunu belirterek "Ümit ediyorum ki bu yıl bitmeden bu yara kapanacak" diye konuştu.

© AA
Bahçeli: EYT yarası bu yıl bitmeden kapanacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli'nin konuşmasından başlıklar şöyle: 

"2023 yılında bir yanda cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü gururla kutlayacak, diğer yanda da tarihi nitelikteki iki imtihanla karşılacağız. 

TBMM’de milletimizin beklenti ve taleplerini de birer birer yasalaştırarak hayata geçireceğiz. Bunlardan birisi hiç şüphesiz EYT’li kardeşlerimizin mağduriyetleridir. Ümit ediyorum ki bu yıl bitmeden bu yara kapanacak, bu adaletsizlik köklü bir çözüme kavuşturulacaktır.

MHP, hiçbir vaadinin altında kalmamıştır, Cumhur İttifakı hiçbir sözünü unutulmuşluğun karanlık mahsenine terk etmemiştir.

2023 yılına çok sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz. Kılı kırk yaran kuyumcu titizliğiyle, her ayrıntıyı düşünen, her imkânı seferber eden, her ihtimali dikkate alan basiretli bir kavrayışla çalışmalarımıza hız veriyoruz.

Bildiğiniz gibi güçlü siyaset, lider Türkiye, hedef 2023, siyasette yeni dönem cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi stratejik hedefler temasıyla 9 bölge toplantısı yapmıştık. 30 Ekim 2021 - 9 Aralık 2021 Adım Adım 2023 temalı çalışmalarını yurdumuzun tamamında gerçekleştirmiştik.

18 Şubat 2022 tarihinden itibaren üç etap halinde 29 Eylül 2022 tarihine kadar çalışmalarımızı hamdolsun başarı ile ifa ettik. 

Her insamızı kardeş, her bölgemizi aziz bildik. Geleceği birlikte inşa etmek için sözleştik.  Gördük ki Türk milletinin zillete düşme ihtimali 2023 yılında sonu meçhul bir maceraya atılma iradesi asla söz konusu değildir. Müşahade ettik ki Cumhurbaşkanı kendi varlığına sonuna kadar sahip çıkacaktır, bunu da Cumhur İttifakı eliyle yapacaktır.

MHP olarak 4 Eylül 2022’de Sivas’ta düzenlediğimiz açık hava toplantımızla 2023 seçimlerinin kampanya dönemini başlattık. Açık hava toplantılarımızla meydanın boş olmadığını cümle aleme ispat ettik.

Dostlar sevindi, düşmanlar çok şükür çatır çatır çatladı. Açık hava toplantılarımızın görkemiyle gözleri faltaşı gibi açılanlar geride kalan eylül ayı içinde dondu kaldılar. Şok geçirdiler, ne diyeceklerini şaşırdılar.

Satılmış anketçilerde eğer yüz kaldıysa sokağa çıkıp çıkmamayı, kamuoyu araştırması yapıp yapmamayı bir kez daha düşünmelerinde yarar olacağı kanaatindeyim. 

MHP Türk milletinin ruh kökü, tarihin kükreyen sesi, Türklüğün ebediyen tütecek ocağıdır. Anketler şunu söylemiş bunu söylemiş bizim için vızıltıdır. 

Önümüzdeki cumartesi başlamak suretiyle Adım Adım 2023 - Köyüm benim sohbet toplantılarıyla bir kez daha sevda seferine çıkıyoruz. 

Aday belli karar net diyeceğiz. Bizim cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu sonuna kadar haykıracağız. Cumhur İttifakı’nın anayasayı değiştirme çoğunluğuna ulaşması için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız.

Önce ülkem ve milletim diyen her insanımızı saflarımıza çağırıyorum. Milli birlik ve huzurlu yarınlara ulaşmak isteyen her insanımızı aramıza buyur ediyorum. Biz birlikte Türkiyeyiz diyen vatansever yüreklerle çok daha güçlü olacağımıza inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2022, 10:16
SIRADAKİ HABER