Bahçeli: Hükümetin EYT tavrını destekliyoruz

Uzun bir aradan sonra Meclis'e gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hükümetin EYT tavrını destekliyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili talebe kesinlikle olumlu yaklaşmadığını belirtmişti.

© AA
Bahçeli: Hükümetin EYT tavrını destekliyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis kulisinde biraraya gelerek, kısa süre sohbet etti. Erdoğan, görüşmeye ilişkin, “Hoş bir sürpriz”dedi.

Yaklaşık 15 dakikalık sohbetin ardından Meclis’ten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili bir soru üzerine, “Cumhurbaşkanı’nın son konuşmasındaki değerlendirme bizim için de genel kabul gören bir değerlendirmedir. Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetinin de değerlendirmesi Türkiye açısından bize göre isabetli olmuştur” dedi.

3 hafta boyunca hastanede tedavi gören Bahçeli, 23 Eylül’de taburcu olmuştu. Bahçeli, o tarihten bu yana sağlık sorunları nedeniyle TBMM çalışmalarına katılmıyor ve sadece yazılı açıklama yapıyor.

Zaman zaman MHP Genel Merkezi’ne gelen Bahçeli’nin, Meclis’te partili milletvekilleriyle yemekte biraraya geldiği öğrenildi.
(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER