Bahçeli: İmamoğlu'nun mazbata diye tutturması akla ziyandır

İstanbul'daki sürece ilişkin konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, 'henüz hukuki sürecin devam ettiğini' belirterek, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının mazbata diye tutturması akla ziyandır" dedi.

© AA
Bahçeli: İmamoğlu'nun mazbata diye tutturması akla ziyandır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim sonrası süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’yla ilgili konuşan Bahçeli, “Henüz hukuki süreç sonuçlanmadan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın mazbata diye tutturması akla ziyandır. Adeta oyuncağı elinden alınan çocuk gibi mızmızlanması, şuursuzca açıklamalar yapması hezeyandır” ifadelerini kullandı.
 
Sandık başındaki görevlilerin de araştırılmasını isteyen Bahçeli, “Sandık başındaki görevlilerin maksatları, neye ve kimlere hizmet ettikleri mutlaka deşifre edilmeli. Hiç kimse sokaklardan medet ummasın, kaos şakşakçılığına soyunmasın. Emel ve hedef sahiplerini uyarıyorum, bedeli çok ağır olur” dedi.

Bahçeli’nin verdiği demeçten bazı satır başları şöyle;

VENEZUELA ARAYIŞINA GİRMESİN: Gelişmeler sıradan bir seçim ve itiraz sürecinin çoktan aşıldığını açıkça göstermektedir. Türkiye’den bir Venezuela çıkarma arayışına hiç kimse heves etmesin.

USÜLSÜZLÜKLER VAR: CHP Genel Başkanı’na ne oluyor? Türkiye’yi germeye, gürültü patırtı çıkarmaya niye kalkışıyor? Zafer hırsızlığıyla, sandık oyunlarıyla İstanbul’un veya Ankara’nın kaderine gölge düşürülemez. Halen sandıklara yapılan itirazlar değerlendiriliyor, geçersiz oylar sayılıyor, süreç hukuka uygun şekilde ilerliyor.  Oyların ilk olarak kayda geçirildiği, ıslak imzalı ve mühürlü sandık sayım-döküm cetvelleri ile sandık sonuç tutanakları ve YSK’ya bildirilen oylar arasında fahiş farkların tespiti meşru ve mecburi bir ihtiyaçtır. CHP hukuki süreçten neden rahatsızdır? Milletimizin hassasiyetleriyle niye oynamaktadır? İstanbul’da 319 bin 578 geçersiz oyun bulunduğu açıktır. Usulsüzlüklerin varlığı da bellidir.  Yüksek Seçim Kurulu’nun, geçersiz oyların yeniden sayımının durdurulması yönündeki İl Seçim Kurulu kararını kaldırmasının ardından ilçe seçim kurulları harekete geçmiş durumda.

YSK SONUÇLANDIRACAKTIR: Hiç kimse yangından mal kaçırmaya uğraşmasın. Hiç kimse ülkemizi karanlığa itmek için fırsat kollamasın. Seçim sonuçlarıyla ilgili itirazları YSK en iyi şekilde sonuçlandıracaktır. Bu aşamaya kadar da mazbatasız, haksız, hukuksuz şekilde yetki ve unvan gaspına muhatapları tevessül etmesin. (ANKARA/AA)

SIRADAKİ HABER