Bahçeli: Mitilimizin derdine düşenler mitilin altında kaldı

MHP lideri İBB başkan adaylarının ortak canlı yayınını değerlendirdi.

© AA
Bahçeli: Mitilimizin derdine düşenler mitilin altında kaldı

MHP lideri İBB başkan adaylarının ortak canlı yayınını değerlendirdi. Seçimlere sayılı günler kala gelen açıklamada, "Bizim mitilimizin derdine düşenler, mitilin de, milli beka ve birlik ruhunun da çırpına çırpına altında kalmışlardır" ifadeleri kullanıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçimlerine 3 gün kala açıklamalarda bulundu. İBB başkan adaylarının 16 Haziran pazar günü yaptığı ortak canlı yayını değerlendiren Bahçeli, “16 Haziran öncesinde, CHP adayı ile sözde gazetecinin otel buluşması kesinlikle iyi niyetle izah edilemeyecektir” dedi.

Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun ‘maskesinin düştüğü’nü iddia eden Bahçeli, “Televizyon ekranlarında sahnelenen tartışma programının öncesi ve sonrasında tetiklenen ve tırmandırılan bayağı tartışmalar, ibretlik gelişmeler, ayak oyunları, dalavereler aslında İstanbul’un nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu gözler önüne sermiştir” ifadelerini kullandı. Ortak yayını izlememe kararını hatırlatan MHP lideri, “Gerçekten de bu tercihimin ne kadar haklı olduğu teyit edilmekle kalmamış, skandallar zincirinin kumpasla imal edilmiş halkaları birer birer açığa çıkmıştır” dedi.

Moderatör İsmail Küçükkaya ve Ekrem İmamoğlu’nun program öncesi yaptığı görüşmeye değinen Bahçeli, “Sayın Binali Yıldırım’ın, malum tartışma programı öncesi soruları aldığı iddiasının kuyruklu yalan çıkmasından sonra, bu defa da otel lobilerinde gizli kapaklı yapılan temas ve taktik alışverişini esas alan sinsi görüşmenin ifade edildiği gibi 2-3 dakika değil, 46 dakikayla sabit olduğu anlaşılmıştır. 16 Haziran öncesinde, CHP adayı ile sözde gazetecinin otel buluşması kesinlikle iyi niyetle izah edilemeyecektir” açıklamalarında bulunarak Küçükkaya’nın yayın çizgisini taraflı diye nitelendirdi.

‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK BİR KANDIRMADIR’

Bahçeli, “Böylesi bir zihniyetin her şey çok güzel olacak demesi ise yalnızca kandırma, riyakarlık ve saptırmadır. Bütün gelişmeler İstanbullu kardeşlerimin gözü önünde vasat ve varlık bulmaktadır. Hiçbir hazırlığı olmayan, hiçbir projesi görülmeyen, hizmeti hezimet olarak algılayıp macera ve masaldan başka bir hikayesi okunmayan şahsın sadece zaman kaybı, emek ve demokrasi israfı olduğu barizdir, bellidir. MHP Sayın Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması hususunda samimi, inançlı ve heyecanlı bir mücadele yürütmektedir. Bizim mitilimizin derdine düşenler, mitilin de, milli beka ve birlik ruhunun da çırpına çırpına altında kalmışlardır. İstanbul’da bir gece kalıp döndüğümüzü söyleyen sahtekarlara sevdamızın bir gecelik değil ömürlük olduğunu ikazla bildirmek, küçük akıllarıyla, dönek şahsiyetleriyle, çürük siyasetleriyle mesafe alamayacaklarını, bizimle de boy ölçüşemeyeceklerini söylemek isterim” diyerek sözlerini sonlandırdı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER