Bahçeli: Öcalan HDP'nin istismarına müdahale ediyor

Abdullah Öcalan’ın yaptığı açıklama sonrası gözlerin çevrildiği siyasi taraflardan biri olan MHP’den de açıklama geldi

© AA
Bahçeli: Öcalan HDP'nin istismarına müdahale ediyor

Abdullah Öcalan’ın yaptığı açıklama sonrası gözlerin çevrildiği siyasi taraflardan biri olan MHP’den de açıklama geldi. Yazılı açıklamada, “İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken teröristbaşı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır” yorumu yer aldı.

Açıklamada, “PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin teröristbaşının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır” cümlesi dikkat çekti.

‘CUMHUR İTTİFAKI 23 HAZİRAN’DAN SONRA DA DEVAM EDECEK”

“Cumhur İttifakı’nın başarısı konusunda fedakârca ve kararlılıkla mücadele ettiğimiz tartışma götürmez bir gerçektir” denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “23 Haziran’da sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun Cumhur İttifakı’nın istikrarlı, inançlı ve iddialı varlığı devam edecektir. Çünkü Cumhur İttifakı istikbalin mimarı, istiklalin muhafızıdır. Hiçbir fitne-fesat akın ve akımı ittifakımızın sağlıklı doğasına, sağlam duruşuna zarar veremeyecek, mukavemetimizi kıramayacaktır.”

‘KİRLİ PAZARLIKLAR AĞIR RİSKTİR’

Açıklamada, Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı 31 Mart seçimlerinin tekrarlanması, HDP’nin bu süreçte izlediği siyaset ve Öcalan’ın son açıklamaları hakkında şu yorum yapıldı:

“CHP’nin başını çektiği, İP’in bütün imkânlarıyla destek verdiği, iç ve dış odakların açık açık yardım ve yataklık yaptığı Zillet İttifakı karanlık emellerine ulaşamayacaktır. PKK’nın siyasi izdüşümü olan HDP’nin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına vermiş olduğu açık çek, verdiği katkı, gösterdiği yoğun ilgi ve alaka milletimizde büyük bir infiale neden olmaktadır. HDP ve Kandil CHP’nin yanında hizalanmıştır. Karşımızdaki tablo esef ve ibret vericidir. HDP’yle CHP arasında kurulan al-ver süreci, kirli pazarlıklar, kahredici anlaşma ve uzlaşmalar milli bekamız açısından ağır risk ve tehdittir. İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken teröristbaşı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.”

‘TERÖRİSTBAŞININ UYARISINA RAĞMEN…’

Bahçeli, açıklamasına şöyle devam etti: “Teröristbaşının mektubu HDP’nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı’na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur. PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin teröristbaşının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır. HDP-PKK-teröristbaşı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlakların çok boyutlu analiz ve yorumu elbette yapılacak, nihai olarak İstanbul içine çekilmek istenen girdaptan 23 Haziran’da tamamıyla kurtulacaktır.”

‘MİLLİ BEKA, ZİLLET, HIYANET…

Açıklamanın, “Tarih, demokrasi ve milli irade bir kez daha hükmünü verecek; yalan, riya ve aldatmayla, milli beka, milli onur, milli haysiyet arasındaki farkı ortaya koyacaktır. Nitekim 23 Haziran’da hak, hakkaniyet, cumhur ve İstanbul kazanacak, zillet, rezalet, melanet, hıyanet kaybedecektir” sözleriyle son bulması dikkat çekti. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 15:59
SIRADAKİ HABER