Bahçeli: Seçim sonrası savcılar harekete geçmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tatile gidenlere oy kullanmak için bayram sonrası İstanbul'a dönme çağrısı yaparak, "Bu seçimlerde A partisini, B partisini düşünmek yerine her partinin arkasındaki ilişkileri gözetleyerek karar vermeliyiz" dedi. Bahçeli, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayında tartışma programında buluşacak olması için de "Bakalım her şey nasıl güzel olacakmış göreceğiz" yorumunda bulundu.

© AA
Bahçeli: Seçim sonrası savcılar harekete geçmeli

 İstanbul’da 23 Haziran’da yenilecek seçim için artık 20 günden az bir süre kalırken, siyasilerin bayram mesajlarına da seçim damga vurdu.  Bahçeli, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun birlikte TV programına çıkacak olması için de “Bu önemlidir, iyi bir tartıdır” ifadelerini kullandı.

23 Haziran seçimleri öncesi Habertürk TV’den Didem Arslan’ın Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na yaptığı çağrıyı işaret eden Bahçeli, “İki aday bayram sonrası bir araya gelmeyi düşünmektedir. Bu önemlidir, iyi bir tartıdır. Bir tarafta birikim diğer tarafta sonradan yıldızlaştırılan şahıs. Bu çağrıyı yapan Didem Arslan hanımefendiye teşekkür ediyorum. İnşallah onun tecrübesiyle bir araya geliş sağlanır. Hangi TV olursa olsun bütün TV yöneticileri katılarak bir tartıya 23 haziran’dan evvel çıkılmalı. Bakalım her şey nasıl güzel olacakmış göreceğiz. Birikim, tecrübe, hizmet kazanmalıdır. Çeşitli çevrelerin oyuncağı haline gelen zihniyetin temsilcileri demokrasi ışığında tamamen kaybetmelidir” dedi.
 
Bahçeli, partisinin bayramlaşma programında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

İSTANBUL SEÇİMİ ÇOK DAHA ÖTEDE ANLAMLAR KAZANDI: 31 Mart 2019’da yapılan mahalli idareler seçiminden sonra seçim sonuçları üzerinden yoğun bir tartışma başlatılmış, bu tartışma ülke gündemini meşgul etmiştir. Bugün için iptal edilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan seçimi, artık çok daha ötesinde anlam kazanmıştır. Bu seçim üzerinde hem yurtdışında hem onların Türkiye’deki işbirlikçilerinde bu seçimin çok farklı sonuçlara yönlendirilmesi gayreti gösterilmektedir. Televizyonların daimi konuşmacıları, bu seçimler üzerinde yorum yapan bu şahsiyetler, 23 Haziran seçimleriyle bir amaca yönelik çabaları ortaya koymaktadır. YSK kararlarını kendi ideolojik yaklaşımlara uyan şekilde yorumlayarak milleti kandırmaktadırlar. Bu, bayram sonrasındaki tartışmalarda da kendisini sürdürecektir. Bugün için İstanbul’da yaşayan her vatandaşımızın bayram münasebetiyle Türkiye’nin neresinde olursa olsunlar en geç 21 Haziran’da İstanbul’da olacak şekilde geri dönüşlerini yapmalı, 22 Haziran’ı dinlenerek geçirmeli, 23 Haziran’da da sandığa giderek, Avrupa’yı ABD’yi şaşkına çevirecek, millet iradesini ortaya koyacak davranışı bekliyoruz. Her vatandaşımızı kimi varsa, tanıdığı kimi varsa herkesi uyararak herkesin sandığa gitmesini, yüzde 100’e yaklaşan katılımla millet iradesini ortaya koymakta yarar olacağı unutulmamalıdır.

80 İL BAŞKANINI İSTANBUL’A YÖNLENDİRDİK: Bu seçimleri önemsemeliyiz. MHP olarak siyasi hayatımızda partiler üstü yaklaşımla 80 ilden gelen il başkanlarımızı 3 ayrı grup halinde görevlendirerek İstanbul’a yönlendirdik. Kim varsa, hemşeri harekatı adı altında seçimin önemini ortaya koymalıdır. Bu konuda da teşvik etmelidir anlayışıyla sorumluluk verilmiş, İstanbul’da milletvekili arkadaşlarımız, MYK arkadaşlarımız, il başkanlarımız imkanları ölçüsünde İstanbul’a gitmek suretiyle, her yere mitil atacak şekilde yerleşmişlerdir.

CUMHURBAŞKANLIĞI İTİBARSIZLAŞTIRILMAK İSTENİYOR: Türkiye üzerine kurulmak istenen büyük oyunun neticelendirilmek istendiği seçim olmuştur. Bu seçimlerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yozlaştırılmak istenmektedir. Bu seçimlerle Cumhurbaşkanlığı makamı itibarsızlaştırılmak istenmektedir. Ülkemizin sosyal ve ekonomik meselelerinin istikrarsızlıkla başarısız olması için her türlü çaba gösterilmektedir. Bu seçimlerde A partisini, B partisini düşünmek yerine her partinin arkasındaki ilişkileri gözetleyerek karar vermeliyiz. Bu seçimlerin arkasında FETÖ, PKK, hırsı tükenmeyen politikacılar vardır. Hırsızlığın üstünü demokrasiyle örtmenin anlamı yoktur. Oylar çalınmıştır, millet iradesi çalınan oylarına kavuşacaktır.

SEÇİM SONRASI SAVCILAR HAREKETE GEÇMELİ: Bu seçimler bittikten sonra bu ülkeyi seven politikacı, bilim insanı, savcısı, hakimi 31 Mart seçimleri ve öncesinde Türkiye üzerinde kurulan kumpasları araştırmalı ve soruşturma nerede başlamışsa sonucu alıncaya kadar devam etmeli. Seçimler üzerindeki PKK, FETÖ oyunu ortaya çıkarılıp gerekli cezalar verilmelidir.
(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER