Bahçeli: Türkiye'yi kötüleme yarışı içine girenler aslıdan milli özgüveni aşındırmak isteyen çorak zihniyetlerden başkası değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

© AA
Bahçeli: Türkiye'yi kötüleme yarışı içine girenler aslıdan milli özgüveni aşındırmak isteyen çorak zihniyetlerden başkası değildir

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan MHP lideri Bahçeli, erken seçim çağrılarına sert bir dille tepki gösterdi. Bahçeli, "ABD'nin bazı körfez ülkeleriyle hain bir senaryo üzerinde kafa yorduğuna dair iddialar havalarda uçuşmaktadır. Birleşik Arap Emirliklerinden İsrail'e kadar Türkiye'yi köşeye sıkıştırmayı amaçlayan ülkelerin örtülü operasyonları anlaşıldığı kadarıyla şiddet ve yoğunluk kazanmıştır. Kılıçdaroğlu ve diğer yandaşları bu operasyonların siyasi ayağıdır. Biden'ın dümen suyuna giren gazına giren kanlı teknesine binen Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin  erken seçim isteği sahibinin sesidir. Türk milleti böylesi bir tuzağa kesinlikle düşmeyecektir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun erken seçim için referandum çağrısını ve "Mafya Cumhur İttifakı'nın üüçüncü ayağı" ifadesini htırlatarak, "Mafyayı cumhur ittifakının üçüncü ortağı gören kılıçdaroğlu yine yalan makinesi olmakla kalmıyor organize suç çetelerini nefesi, Türkiye düşmanlarının da nesnesi olduğunu görmüyor göremiyor. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine siyasi propaganda üretimini kimin yaptığı söylem ve eylem sınırını hangi suçluların belirlediği herkesçe bilinmektedir. Kılıçdaroğlu masal anlatmasın, ruh ikizi haline dönen mafyaya baksın. Bizim mafya ile ortak olduğumuzu söylemek bariz bir saptırmadır. Ülkemizin erken seçim gibi bir gündemi yoktur" dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Milliyetçi Hareket Partisi olarak milletimize güveniyoruz. Türkiye'yi kötüleme yarışı içine girenler aslıdan milli özgüveni aşındırmak isteyen çorak zihniyetlerden başkası değildir. 

"Fazilet ve ferasetleri kuru, fikirleri kördür. İlkesizlerin bağımsız bir iradesi olamaz. iradesi esir düşenler için ülke ve ülkü gibi bir meselenin esamesi okunamaz. Bu eyyamcı tipler gelene ağam gidene paşam diyecek kadar çıkarlarına düşkündür. Zillet partileri kağıttan kaptan olmaları şöyle dursun zalimlerin elindeki yedili kozdur. İkbal kaygıları her şeyin üzerindedir. Yeter ki ağızlarına bir parmak bal sürülsün her yeri içi boşaltılacak arı kovanı zannederler."

"Farklı tarihlerde erken seçime karşı olduklarını buna gerek duymadıklarını sürekli vurgulayan Kılıçdaroğlu'na ne olmuştur? Bir yıl içinde değişen nedir? Kılıçdaroğlu'nun erken seçim zorlaması kimlerin talebi, hangi karanlık muhaliflerin siparişidir? FETÖ'cülerin 6 aylık süre içinde Kılıçdaroğlu'nun iktidarını dillendirmeleri, birdenbire mayıs ayının ilk haftasından itibaren hükümet üyelerini hedefe alan iftiraları erken seçim dayatması ile yakından bağlantılıdır. ABD'nin bazı körfez ülkeleriyle hain bir senaryo üzerinde kafa yorduğuna dair iddialar havalarda uçuşmaktadır. Birleşik Arap Emirliklerinden İsrail'e kadar Türkiye'yi köşeye sıkıştırmayı amaçlayan ülkelerin örtülü operasyonları anlaşıldığı kadarıyla şiddet ve yoğunluk kazanmıştır. Kılıçdaroğlu ve diğer yandaşları bu operasyonların siyasi ayağıdır. Biden'ın dümen suyuna giren gazına giren kanlı teknesine binen Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin erken seçim isteği sahibinin sesidir. Türk milleti böylesi bir tuzağa kesinlikle düşmeyecektir. "

 "Mutfakta yangın var deyip durmayın, yanan sizin iradenizdir. Yangın yerine dönen sizin imtiyazlı ve izansız siyasetinizdir. Bugün mutfak yanıyorsa yarın söndürürüz."

"Belli ki acelesi var. Daha da çirkefleşerek milletten korkulur mu diye soruyor. Asıl korkanın asıl milli irade kalpazanının bizahi zihniyeti olduğunu unutmuşa benziyor. Desteksiz sallayan Kılıçdaroğlu, Anayasa ile ilgili referandumu yerine seçimlerin yapılıp yapılmamasıyla ilgili referandumdan bahsediyor. Mafyayı cumhur ittifakının üçüncü ortağı gören kılıçdaroğlu yine yalan makinesi olmakla kalmıyor organize suç çetelerini nefesi, Türkiye düşmanlarının da nesnesi olduğunu görmüyor göremiyor. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine siyasi propaganda üretimini kimin yaptığı söylem ve eylem sınırını hangi suçluların belirlediği herkesçe bilinmektedir. Kılıçdaroğlu masal anlatmasın, ruh ikizi haline dönen mafyaya baksın. Bizim mafya ile ortak olduğumuzu söylemek bariz bir saptırmadır. Ülkemizin erken seçim gibi bir gündemi yoktur."

Ayrıntılar gelecek...

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 10:13
SIRADAKİ HABER