Bahçeli'ye sunulan haritaya Yunanistan'dan tepki: Maskaralık

MHP lideri Bahçeli'ye dün sunulan bir harita Yunanistan'da tepki çekti. Hükümet "Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük koalisyon ortağının son maskaralıklarına ilişkin konumunu belli etmeli" açıklaması yaptı.

© TWITTER
Bahçeli'ye sunulan haritaya Yunanistan'dan tepki: Maskaralık

Türkiye ile Yunanistan arasında Ege'deki adalar üzerinden tartışmalar devam ederken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye verilen bir harita Yunanistan'da tepki çekti.

Bahçeli'ye Ülkü Ocakları tarafından bayramın ikinci günü sunulan haritada "Denizlerdeki Misak-ı Millimiz" ibaresi yer alırken, Yunanistan'a ait birçok adanın ve Girit’in Türkiye sınırlarına dahil edildiği görüldü. 

Harita Yunanistan'da yankı buldu. Hükümet Türkiye'yi Ege'de tansiyonu yükseltmekle suçladı. Kathimerini gazetesine konuşan diplomatik kaynaklar Atina'nın özür beklediğini söyledi. 

Sosyal medya hesabından Bahçeli'nin de bulunduğu fotoğrafı paylaşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ise şu ifadeleri kullandı: 

"Şu haritaya bir bakın. Girit, Rodos, Midilli, Sakız, Samos, Türkiye hepsini ele geçirmiş. Aşırılıkçıların hummalı bir rüyası mı yoksa Türkiye'nin resmi politikası mı? Başka bir provokasyon mu yoksa gerçek hedef mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük koalisyon ortağının son maskaralıklarına ilişkin konumunu belli etmeli." (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2022, 17:38
SIRADAKİ HABER