Bahçeli: YSK milletin yüreğine su serpti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu'nun

© AA
Bahçeli: YSK milletin yüreğine su serpti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimini iptal etmesi için, "Adaletli bir kararla milletimizin yüreğine su serpmiştir" dedi. Bahçeli, AK Parti ve MHP'nin 31 Mart'taki oy oranının ise yüzde 60,42 olduğunu öne sürdü.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesi nedeniyle, oluşan tepkileri ölçmek amacıyla TBMM Grup Toplantısı’nı salı yerine çarşamba günü yapan Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’na gelen eleştirilere ve isim vermeden Bülent Arınç’ın açıklamalarına tepki gösterdi. YSK’nin iptal kararı için “Tartışmasız saygı duyuyoruz” diyen Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın oy oranının ise yüzde 60,42 olduğunu iddia etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

KUTUPLAŞARAK MESAFE ALAMAYIZ: Türkiye’nin normalleşmeye ihtiyacı vardır. Gerginlikler azaltılmalıdır. Gönüller alınmalı, dargınlıklar bir kenara atılmalıdır. Türkiyemizin ufkunu perdeleyen ne varsa bertaraf edilmelidir. Oyalanamayız, karanlık senaryoları alttan alamayız. Kutuplaşarak mesafe alamayız. Herkes aklını başına almalıdır. Önümüze bakmalıyız. Siyasi, ekonomik bekamızı fedakarlıkla korumalıyız.

31 MART’TA CUMHUR İTTİFAKI KAZANDI: Türkiye zorlu bir seçim sürecinden çıkmıştır. 31 Mart’ta milletimizin sandık yoluyla verdiği mesajları yorumladık. 31 Mart’ın kazananı açık ara farkla Cumhur İttifakı’dır. Bu gerçeğin inkarı mümkün değildir. MHP saygıya layık bir başarıya imza atmıştır. Bize göre 31 Mart seçimleri düğümü çözmüştür. 6 Mayıs 2019 tarihinde YSK İstanbul seçimleriyle ilgili itirazları görüşmüş, adaletli bir kararla milletimizin yüreğine su serpmiştir. YSK oy çokluğuyla hakkın halkın hukukun tercümanı olmuştur. YSK’nın kararına tartışmasız saygı duyuyoruz. YSK’nın kararını alenen karalamak çarpıtmak darbe olduğunu söylemek kirli bir ağızdır.

CUMHUR İTTİFAKIYLA İLGİLİ SÖYLEYECEKLERİM VAR: Cumhur İttifakı’na yönelik sistemli tuzaklarla ilgili söyleyeceklerim vardır. Cumhur İttifakı’nın karışmasını arzulayan münafık çevrelere adeta cesaret gelmiştir. Sanki saklandıkları deliklerine çomak sokulmuş, dışarı fırlamışlar, fitne oklarını fırlatmaya başlamıştır. İçtikleri süt neyse onun gereğini yapmışlardır. Bunları çok da ciddiye almıyoruz ama böyle olunca azıtıyorlar. Zaman zaman bunların gevşeyen vidalarını sıkmak mecburiyet halini alıyor. Zannedersiniz Cumhur İttifakı tutmamış ne kadar da Cumhur İttifakı nedeniyle kuyruk acısı çeken varmış. Televizyonları açın zavallı uzman yorumcuları görürsünüz. Bal alacakları çiçeği bilirler ama kanatları olmadığından bir türlü uçamazlar.

İKİ PARTİNİN TOPLAM OYU YÜZDE 60,42 DÜZEYİNDEDİR: Bunlar günlerce utanmadan sıkılmadan MHP ile AK Parti arasında bir sorun varmış gibi yazıp çizdiler. MHP’nin AK Parti’nin altını oyduğunu ahlaksızca ileri sürdüler. MHP’nin oy oranı yüzde 18,81 ise AK Parti’nin de yüzde 35’dir dediler. İki partinin toplam oyu yüzde 60,42 düzeyindedir. AK Parti ile ittifakımız birilerini niye rahatsız ediyor? Cumhur İttifakı’ndan PKK memnuniyetsiz, CHP dünden hazımsız. Cumhur İttifakı dediniz mi HDP’yi afakanlar basar.

ZİLLET İTTİFAKI: Zillet ittifakına hizmet eden güruhun hangi iftiraları attığı aslında meselemiz değildir. Varsın çıkarcılar işbirliği yapsınlar. Biz bunların alayına yeteriz.

EKONOMİK OPERASYON SİYASİ KUMPASA EŞLİK ETMEKTEDİR: Ekonomik operasyon siyasi kumpasa eşlik etmektedir. Türkiye ekonomisi hedef alanlara çıtını çıkarmayıp batıyoruz diyenler kesinlikle iyi niyetli değillerdir. Türkiye’nin makro ekonomik dengelerinin bozulmasından adeta mutluluk duyanlar bu vatanın mensubu olamazlar. Bunlar bizim gibi duyamazlar duramazlar. YSK’nın İstanbul seçimlerini görüşmeye başladığı andan itibaren yükselen döviz kuru neyin mesajlarıdır? 31 Mart seçimlerine bir hafta kala bazı sermaye gruplarının döviz kurunu spekülasyonlarla yükseltme oyunlarını neye yoralım?

YA F-35 YA S-400 DAYATMASI İLE SABRIMIZI TEST EDİYORLAR: Biber patlıcan patates edebiyatıyla işsizli edebiyatı yapmak çarpıklıktır. ‘S-400 alacağız’ diyoruz, ‘Alamazsınız bedeli ağır olur’ diyorlar. ‘F-35 üretim sürecinde varız’ diyoruz, ‘S-400’den vazgeçmediğiniz takdirde uçakları uçaramazsınız’ diyorlar. Ya F-35 ya S-400 dayatması ile sabrımızı test ediyorlar. Doğu Akdeniz’de önümüzü kesmek için plan üstüne plan yapıyorlar.
(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER