Bakan Akar: Kürt kardeşlerimizin güvenliği için elimizden geleni yapıyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İyi Parti lideri Meral Akşener ile görüşme sonrasında kameraların karşısına geçerek Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

© AA
Bakan Akar: Kürt kardeşlerimizin güvenliği için elimizden geleni yapıyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İyi Parti lideri Meral Akşener ile görüşme sonrasında kameraların karşısına geçerek Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. "Kürt kardeşlerimizin güvenliği için elimizden geleni yapıyoruz" diyen Akar, bölgedeki IŞİD'lilerin kaldığı bir hapishane bulunduğunu ve buranın YPG'liler tarafından boşaltıldığını ifade etti.

Bakan Akar şunları kaydetti:

"Özellikle Kürt kardeşlerimize ve Türkiye'deki, Suriye'deki onların rahat ve huzuru için elimizden gelen her gayreti gösteriyor. Tel abyat'ta Suriyeli kardeşlerimizin yaptıkları gösteri açıklama bizi memnun etti. Kürt kardeşlerimizin rahatlığı, güvenliği için elimizden geleni yapıyoruz."

Bölgemizde bir tane DEAŞ hapishanesi var. Buradaki DEAŞ'lıların YPG'liler tarafından boşaltılıp kaçırıldığını gördük. Fotolarla tespit ettik. İnsani konularda çok hassasız. Masum insana zarar gelmemesi için planlama uygulamada her gayreti gösterdik, devam ediyoruz. Bunun dışındaki haberler gerçeği yansıtmıyor. TSK milli manevi meseleli değerlere bağlı, esas olan husus ülkemizin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde herhangi bir terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz. Hem halkımızın güvenliği hem de Suriye'nin güvenli haline gelmesiyle orada yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin evlerine ve topraklarına dönmesi tek amacımız."

SIRADAKİ HABER