Bakan Kurum'dan CHP'li Özel'e: Millet iradesini konuşacak en son kişi sensin; millete parmak sallamayı bırakın!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kendisine "Sen İzmir'de muhtar olamazsın, hadsiz atanmış" diyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e "Millet iradesini konuşacak en son kişi sensin Özgür Özel. Millete parmak sallamayı bırakın” sözleriyle yanıt verdi.

© ANKA
Bakan Kurum'dan CHP'li Özel'e: Millet iradesini konuşacak en son kişi sensin; millete parmak sallamayı bırakın!

Bakan Murat Kurum,"İzmir, beceriksizlik, liyakatsizlik ve bu noktada algı oluşturarak işgal altındadır. İzmir yönetimi işgal altındadır

Onlar 'Osmanlı'yı işgal etti' diye anlatıyor gerçi ama" sözleri üzerine kendisine yanıt veren CHP'li Özgür Özel’e tepki gösterdi. 

Murat Kurum, Twitter'dan verdiği yanıtta “Mazisi millete karşı durmakla geçenler gayriahlaki bir dille, muhtar göndermesiyle parmak sallıyor

Millet iradesini konuşacak en son kişi sensin Özgür Özel! Millete parmak sallamayı bırakın! Yönetemediğiniz şehirlerin, 25 yıldır kaderine terk ettiğiniz İzmir’in sorunlarını çözün” ifadelerini kullandı.


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Hadsiz, İzmir’de nerede yönetimdeyiz biz? Büyükşehir’de, ilçe belediyelerinde, en az yüzde 60, 78, 80 oy aldığımız belediyeleri yönetiyoruz. Sen işgal altında diyorsun, yüzde 22 oyla iktidara gelmiş, yüzde 22 oyla İstanbul’u yönetmiş Recep Tayyip Erdoğan, o zaman işgal denmemiş de yüzde 80 oya deniyor. Nerede kaldı milli irade? Sen Tayyip Erdoğan’ın atanmışısın, sen seçilmiş birinin atadığı kapının dış mandalı, zurnanın en aşağıdaki deliğisin. Sen İzmir’e muhtar olamazsın Murat Kurum, hadsiz atanmış!" demişti. 

SIRADAKİ HABER