Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu'nun masası, tarihimizin en kirli pazarlığını yapıyor; Allah bunlara fırsat vermesin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Yeni Dönemde AB ve Türkiye" toplantısında AB'ye üyelik için yol haritasında söylediği "Terörle Mücadele Yasası, uluslararası hukuk normlarına göre yeniden şekillendirmelidir" sözü ile ilgili paylaşımda bulundu.

© AA
Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu'nun masası, tarihimizin en kirli pazarlığını yapıyor; Allah bunlara fırsat vermesin

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Kılıçdaroğlu ve avanesine Allah fırsat vermesin... Teröre karşı "eli kolu bağlı bir devlet" istiyorlar. Kılıçdaroğlu'nun masası, tarihimizin en kirli pazarlığını yapıyor. Allah bunlara fırsat vermesin..." ifadelerini kullandı. 

CHP lideri bugün "Yeni Dönemde AB ve Türkiye" toplantısında, Avrupa Birliği'nin kendisini demokratik Avrupa ülkelerinden oluşan vatandaşlarının hayatını iyileştirmek ve daha iyi bir dünya yaratmak için çalışan bir aile olarak tanımladığını söylemiş; Türkiye olarak kendilerinin de vatandaşlarının hayatını iyileştirmek ve daha iyi bir dünya yaratmak için çalışan bu ailenin yeni bir üyesi olmak istediklerini ifade ederek AB'ye üyelik için yol haritasını açıklamıştı.

Soylu paylaşımında; "Kılıçdaroğlu bugünkü açıklamasıyla; İngiltere, Fransa gibi birçok ülkede toplumsal olaylardan sosyal medyaya, terör olaylarından mali suçlara kadar yeni alınan ve sıkılaştırılan yasal tedbirlerden bihaber olduğunu bir kez daha göstermiştir." ifadelerine yer verdi.

"Teröre karşı eli kolu bağlı bir devlet istemektedirler"
"Terörle mücadelemizi hukuksuz ithamına alet etmesi, şehitlerimize ve milletimize haksızlıktır, kahraman güvenlik güçlerimize iftiradır" diyen Soylu yayınladığı metinde şu ifadeleri kullandı:

"Terörle mücadele yasasını değiştirmeyi teklif edenler;

-Terör koridorunu PKK/PYD'ye teslim etmek,

-Başta PKK olmak üzere terör örgütlerine yurt içinde dokunulmazlık vermek, meşrutiyet sağlamak,

-Siyaset, sivil toplum, belediye dahil birçok alanda terör hakimiyeti kurmak,

-Teröre karşı eli kolu bağlı bir devlet istemektedirler.

Allah bunlara fırsat vermesin..." 

SIRADAKİ HABER