BBP Genel Başkanı Destici: Türkiye, en güçlü şekilde bağımsız bir dış politika izliyor; olası bir iktidar değişikliğinde bunun duracağından emin olun

Kayseri'nin Tomarza ilçesi Pusatlı Mahallesi'nde düzenlenen Birlik ve Beraberlik Şenliği'nde konuşan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Şu anda dış politikada Türkiye, son yıllarda görebileceğimiz en güçlü şekilde bağımsız bir politika izliyor" dedi.

© AA
BBP Genel Başkanı Destici: Türkiye, en güçlü şekilde bağımsız bir dış politika izliyor; olası bir iktidar değişikliğinde bunun duracağından emin olun

Türk milletinin, 10 asırdan fazla bir süredir İslam dininin bayraktarlığını yaptığını söyleyen Destici, "Devletimiz büyük bir devlet. Tarih boyunca Türk milletinin büyük zaferleri olmuştur, ancak büyük acıları da olmuştur. Milyonlarca şehit verildi. Onun için vatanımıza, milletimize ve devletimize sahip çıkacağız. Her dönem aynı gitmeyebilir, her dönem işler aynı şekilde iyi olmayabilir. Bazen işlerin kötü gittiği dönemler de olabilir" diye konuştu. 

"Türk milleti, tarihin hiçbir döneminde devletsiz olmamıştır"
'Vatan topraklarının 100 sene önce işgal edildiğini, ancak yine Türk'ün iman ve kararlığıyla bu toprakların geri alındığını' vurgulayan Destici, Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde devletsiz olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını söyleyerek, Türkiye'nin dış politikası hakkında şöyle konuştu: 

"Şu anda, dış politikada Türkiye son yıllarda görebileceğimiz en güçlü şekilde bağımsız bir politika izliyor. Türkiye Devleti ve Türk Birliği, bugün Libya'da. İşte Azerbaycan'ın, Ermenistan tarafından 30 yıllık işgal edilen Karabağ toprakları bu dönemde kurtarıldı. Şimdi Doğu Akdeniz'de, Ege'de, Karadeniz'de, velhasıl her yerde Türkiye var, Mehmetçiğimiz var. Savunma sanayisinde biz, Fırat Kalkanı Harekatı başlattığımızda uçaklarıma atacak bomba vermediler; uçakların malzemesini vermediler. İHA, SİHA vermediler. 'Tankları kullanamazsınız' dediler. Şu anda, savunma sanayisinin yüzde 90'ını yerli üretim yapıyoruz. İHA'ları, SİHA'ları sadece kendimiz üretmekle kalmıyor; Ukrayna'da, Pakistan'da, Azerbaycan'da, Libya'da, Türk İHA'ları ve SİHA'ları görev yapıyor. Bütün bunlar Türkiye ve Türk milleti için, Müslümanlar için önemli gelişmeler. Onun için Türk'ün ve Müslümanlığın bağımsızlığının en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Maazallah Türkiye'de bir yönetim değişikliğinde, bir iktidar, bir anlayış, bir ittifak değişikliğinde bunların hepsi durur. Bundan emin olun."

"Cumhur İttifakı'nın birliği önemli"
Destici, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

"Milletimizin desteğiyle, bütün bu projeler tamamlanacak ve kendi savaş uçaklarımız, balistik füzelerimiz, tanklarımız, helikopterimiz, nükleerimizle birlikte bütün dünyaya Türk ve Türk devletinin gücünü göstereceğiz; asla boyun eğmeyeceğiz. Bu da sizin desteğinizle olacak. Bunun için 2023 önemli, bunun için Cumhur İttifakı'nın birliği önemli. Bunun için siz vatandaşların birliği, beraberliği önemli. Ekonomiyle ilgili elbette hiçbirimizin hoşnut olmadığı gelişmeler var ama bunlar da düzelecek. Bu millet her zorluğu yendiği gibi bugün yaşadığı zorlukları da yine birlik ve beraberlikle yenecektir."

Destici, buradaki programın ardından, Konya'da görev yaptığı hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya'nın, Develi'deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. (AA) 

SIRADAKİ HABER