Binali Yıldırım Kürtlerden destek istiyorum

Binali Yıldırım'dan Öcalan mektubu sorusuna yanıt: Kürtlerden destek istiyorum

© AA
Binali Yıldırım Kürtlerden destek istiyorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın cezaevinden gönderdiği mektuba ilişkin soru üzerine, "İstanbul'da Diyarbakır'dan daha fazla Kürt hemşehrimiz yaşıyor" dedi. Yıldırım, Kürtlerden destek istedi.

 Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım, İmrali Cezaevi’nde bulunan Abdullah Öcalan’ın dün ortaya çıkan mektubuyla ilgili değerlendirmesi sorulduğunda, “İstanbul’da Diyarbakır’dan daha fazla Kürt hemşehrimiz yaşıyor” ifadelerini kullandı ve Kürtlerden oy istediğini söyledi.

İstanbul’da Perpa’da konuşan Binali Yıldırım, Öcalan’ın mektubuyla ilgili sorulan soruya yanıt verirken, “PKK ne demiş, HDP ne demiş bu bizim için önemli değil” dedi. Yıldırım şöyle devam etti: “Biliyorsunuz İstanbul seçimine gidiyoruz. İstanbul’da Diyarbakır’dan daha fazla Kürt hemşehrimiz yaşıyor. Dolayısıyla ben belediye başkanı adayı olarak Kürt hemşehrilerimden destek istiyorum. Şunu bilmelerini istiyorum. İstanbul’da 15 milyona eşit, adil hizmet yapacağım. Kürt, Türk, Çerkez yani etnik kimlik ayrımı yapmadan herkese bu hizmeti götürmenin gayreti içinde olacağım. Kürt kardeşlerimiz birileri ile ittifak yapmaya zorlayan zihniyet unutulmamalıdır ki geçmişte Kürtlere en büyük zulmü yapan zihniyettir.” (Kaynak: AA)

SIRADAKİ HABER