Bir ilk: AK Parti il başkanı askeri törenle karşılandı

Tunceli'de AK Parti İl Başkanı Sercan Özaydın'ın Gedikler Jandarma Karakolu'na gelişinde askeri tören düzenlendi

© Halk TV
Bir ilk: AK Parti il başkanı askeri törenle karşılandı

AK Parti Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın'ın, Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı'nı ziyareti sırasında yaşanan görüntüler tartışmalara neden oldu. Ziyaret sırasında Özaydın ve beraberindeki AK Parti ilçe yöneticileri, askeri törenle karşılandı. 

Askeri tören kıtasını selamlayan Özaydın'a brifing de verildi. Ziyarete ilişkin fotoğraf ve bilgiler AK Partili Çemişgezek Belediye'sinin Twitter hesabınla paylaşıldı. Ancak gelen tepkiler üzerine paylaşım kısa süre sonra silindi.

Halk TV'de yayınlanan Şirin Payzın'la Sözüm Var programına bağlanan halktv.com.tr muhabiri Ferit Demir, ziyaretin ayrıntılarını anlattı. "Türk siyasi tarihinde, TSK tarihinde böyle bir ziyaretin, karşılamanın örneği yok" diyen Demir şunları söyledi, "Eskiden bu törenlerle başbakan, bakanlar ve valiler karşılanıyordu

Askeri yetkililer olayı doğruluyor. Karakol jandarma komutanının inisiyatifi ile gerçekleştiğini söylüyorlar. İl Jandarma Komutanlığı ya da il valiliğinin, ilçe jandarma komutanlığının böyle bir talimatının olmadığını söylüyorlar. Ne derece doğru bilemiyoruz." (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 08:01
SIRADAKİ HABER