Buldan: Demokrasi ağır tecrit altında

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan HDP Grup Toplantısı'nda konuşuyor

© AA
Buldan: Demokrasi ağır tecrit altında

 HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında seçim gündemini ele alırken iktidarı “FETÖ’den iyi ders almışlar” diyerek eleştirdi.

Buldan’ın konuşmasından satır başları:

Bu hafta Kayıplar Haftası. Kayıpların akıbeti ortaya çıkmadıkça ve failler yargılanmadığı sürece gelip geçecek tüm iktidarlar faillerin koruyucusu olacaktır. Tüm failler yargılanıncaya kadar bu mücadele sürecek.

Bu ülkede bütün sorunların kaynağı hak hukuk ve adaletin olmayışıdır. Keyfi bir yönetim yaşıyoruz. İmralı’daki tecridin tüm Türkiye’ye yayıldığını görüyoruz. Top yekün tecrit altındayız. İktidar yandaşı değilseniz tecrit aldındasınız. Konuşan sanatçılar da tecrit altında. Saray yönetimi sanatçıları 28 Şubat’taki gibi fişlemeye başladı.

Demokrasi ağır tecrit altındadır.

Beyaz tülbentli annelere cezaevleri önünde yapılan işkenceye tanıklık ediyoruz. Beyaz tülbentli annelere yapılan insanlık dışı hareketlere herkes tanıklık etti. Bunun adı faşizmdir. Sevgili anneler sakın merak etmeyin, sizlerleyiz, sizlerle birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız. 

Herkesi açlık grevleri konusunda sorumluluk almaya çalışıyoruz. Avukat görüşleri gibi hukuki bir talebin acilen garanti altına alınmasını istiyoruz. Bu talebin karşısında durmak ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür. Ölümlerin yaşanmaması için hükümet acil adım atmalı ve tecridi sonlandırmalıdır.

Yüksek Seçim Kurulu adında yüksek olduğu için kendini halkın üzerinde görüyor. Buna dur denilmesi gerekir.

El konulmak istenen belediyelerimizin de, işkence gören annelerimizin de hesabını 23 Haziran’da soracağız.

HDP’nin durduğu yer nettir. Kimse HDP üzerinden bir tartışma yürütmesin. HDP ezilenlerin yanındadır. HDP hukukun, adaletin yanındadır.

(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER