Camide ‘açız’ diyen kadına ‘alkollü’ denilmesine Gergerlioğlu'ndan tepki

HDP'li Gergerlioğlu, Camide ‘biz açız’ diyen kadına 'alkollü' denilmesine tepki göstererek 'Burada dünya kadar emekli var ve biz açız' dedi.

© DHA
Camide ‘açız’ diyen kadına ‘alkollü’ denilmesine Gergerlioğlu'ndan tepki

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Gergerlioğlu, Burdur'da Cuma namazı sırasında camiye giren bir kadının "Biz açız" diye bağırmasına ait görüntülere ilişkin 

Burdur Valiliği tarafından yapılan "Z.D. isimli vatandaşın olay anında alkollü (2.32 promil) olduğu tespit edilmiş" açıklamasına tepki gösterdi. Gergerlioğlu, Valiliği "Alkollü" deyip kurtulmaya çalışmış" diyerek eleştirdi.

Camiye girip "Burada dünya kadar emekli var ve biz açız" diyen kadın hakkında Burdur Valiliği açıklama yaptı. HDP'li Gergerlioğlu, Valiliğin açıklamasına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

‘İNANDIĞIM DİN BU DEĞİL’

Gergerlioğlu paylaşımına şu notu düştü:

"@Burdurvalilik "alkollü" deyip kurtulmaya çalışmış!! Camide açlığını haykıran kadın doğruyu söyledi, İmam, Allah'ın ayetini okuyarak onu susturmaya çalıştı! Benim inandığım din, bu değil! Hz. Ömer camide kendisini eleştiren kadını haklı bulmuş, ondan özür dilemişti. Ya şimdi?"

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2022, 12:11
SIRADAKİ HABER