Cemal Enginyurt: Soyduklarının hesabını fitil fitil burnundan getireceğiz!

"Recep ağabey Allah seni sevmiyor mu, biraz da sen sabret"

© AA
Cemal Enginyurt: Soyduklarının hesabını fitil fitil burnundan getireceğiz!

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Altılı Masa olarak iktidara geldiğimizde açlığa, yokluğa, vurguna, soyguna dur diyeceğiz. İktidara geleceğiz, Erzurumlu Zehra Taşkesenlioğlu’ndan, soyduklarının hesabını fitil fitil burnundan getireceğiz" dedi. 

Sözcü'de yer alan habere göre; Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte partisinin Erzurum İl başkanlığı açılış törenine katılan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Erzurum'da partililere seslendi.

"Süleyman Soylu, sen millete hakaret edeceğine önce kendi polisine sahip çık"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenen Enginyurt, şöyle konuştu:

"Süleyman Soylu, sen millete hakaret edeceğine önce kendi polisine sahip çık. İntihar eden polislerin hakkını koru. Adamsan uzman çavuşlar kadrolu olamadı sözleşmeli çalışıyorlar, vatan mücadelesinin sözleşmesi mi olur? Kuzey Irak'ta, Suriye'de şehit oluyorlar, Ankara'da orduevine giremiyorlar.

Süleyman Soylu, sen önce uzman çavuşlara kadro ver onlara sahip çık. Ama yok sen, Kemal Kılıçdaroğlu'na şerefsiz, diğerlerine ahlaksız, zillet, illet… Recep Tayyip Erdoğan da aynısını yapıyor. Mısırlı Sisi'ye gelince, siyasette küslük olmaz diyerek el ele tutuşup göz göze bakışıyorlar ama memleketin Millet İttifakı’nın mensuplarına sürekli hakaret ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı sen, 85 milyonun Cumhurbaşkanısın. Sen, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanısın böyle milleti bölmek parçalamak sana yakışmıyor. Sen, barıştan  yana olmalısın, bölmemelisin, ayrıştırmamalısın, ötekileştirmemelisin.”

"İktidara geldiğimizde açlığa, yokluğa, vurguna, soyguna dur diyeceğiz"

Enginyurt, Cumhuriyet denilince akla Erzurum'un, Nene Hatun'un geldiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Türkiye bir seçime gidiyor. Seçime giderken Sayın Genel Başkanımız ile Kıratın Süvarisi ile birlikte Anadolu'yu karış karış geziyoruz. İstiyoruz ki, millet açlık içerisinde, yokluk içerisinde, sefalat içerisinde istiyoruz ki, milletimizin derdine derman olalım, çözümlerimizi anlatalım ve milletle birlikte bu içine düştüğümüz durumdan kurtulalım. Biz Altılı Masa olarak iktidara geldiğimizde açlığa, yokluğa, vurguna, soyguna dur diyeceğiz

Bu seçim herkes için önemli, Erzurumlu için daha çok önemli. Erzurum, Cumhur ittifakına yüzde 85'in üzerinde oy veriyor.  Erzurum AKP ve MHP'nin kalesi olarak  görünüyor ve biliniyor doğrudur da ama ben Erzurumlulara şahsınızda sormak istiyorum; Cumhur İttifakı’na kale yaptığınız Erzurum'da çocuklarınız işe girebiliyor mu, aş bulabiliyor mu, ekmek bulabiliyor mu?

"Erzurumlu hala diyor ki; 'olsun reisin canı sağ olsun'"

Erzurum'un emeklisi evine ekmek götürebiliyor mu, 3 bin 500 lira maaşla geçinebiliyor mu,elektrik parasını, kırasını, doğalgaz parasını ödeyebiliyor mu? Hayır, ödeyemiyor… Ama Erzurum'dan seçtiğiniz Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, 4.5 milyon Euro'luk yata biniyor, 2.5 milyon doları borsada batırıyor. Ama Erzurumlu hala diyor ki; olsun reisin canı sağ olsun. Reisimiz var ya her şey hallolur, onların doları varsa bizim de Allahımız var diyor. İyi de onların doları varsa bizim niye cebimizde Türk lirası olmasın. Siz böyle deyince onlar paralarına para katıyor, güçlerine güç katıyorlar.”

"Recep Tayyip Erdoğan, din diyorsunuz, diyanet diyorsun öyle ise 6 yaşındaki çocuğa tecavüz eden şerefsize ne diyorsun"

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da seslenen Cemal Enginyurt, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Artık titreyip kendimize dönme zamanı geldi. Adam helikopter ile geliyor, çocuğuna bisiklet alamayan adam ‘yaşa, varol, nur ol' diye bağırıyor. Adam çocuğuna bebek arabası alamamış, evladının gemicikleri olan babaya ‘yaşa, varol, nur ol' diye bağırıyor.

Erzurumlu mütedeyin, Müslüman inançlı hacı amcam bize diyor ki, ‘oğlum siz bırakın bu işleri Recep Tayyip Erdoğan Müslüman adam, namaz kılıyor, alnı secdeye gidiyor. İyi de hacı amca, bizi kilisede mi gördün, ula biz papazın yanından mı geliyoruz? Siz o kadar Müslümansanız bir kez daha Erzurum'dan sesleniyorum; Recep Tayyip Erdoğan, din diyorsunuz, diyanet diyorsun öyle ise 6 yaşındaki çocuğa tecavüz eden şerefsize ne diyorsun, namussuza ne diyorsun? Bunlara tepki göstereceksiniz ki millet sizi takdir edecek.

"Recep ağabey Allah seni sevmiyor mu, biraz da sen sabret"

Bakara suresinden ayet okuyor Recep Tayyip Erdoğan, ‘Allah fakirleri sever diyor. Allah açlığa, yokluğa sabredenleri sever diyor. Tamam da Recep ağabey Allah seni sevmiyor mu. Biraz da sen sabret da. Sen kestane balı yiyorsun, sen manda yoğurdu yiyorsun. Sende 13 tane uçak var, sarayın günlük masrafı 18 milyon… Bizim emekli evine ekmek götüremiyor, kömür alamıyor  diyor ki, ‘olsun kim aç kalmış ki, Allah verir' diyor.

Yapma gözünü seveyim adam senin bir aylık maaşını bahşiş diye veriyor. Sen niye buna rıza gösteriyorsun, niye buna dur demiyorsun?  ‘öyle deme' diyor. ‘Recep Tayyip Erdoğan giderse ülke yıkılır, batar' diyor. Batmaz, yıkılmaz. Bu cumhuriyetin kurucusu sarı saçlı mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk öldü Cumhuriyet yıkılmadı da satıcıları gidince mi Cumhuriyet yıkılacak. Yok öyle bu cumhuriyet ilelebet ayakta duracak ama bu cumhuriyete biz sahip çıkacağız. Erzurumlular hacı amcalar etmeyin ya, çocuklarınız torunlarınız nerede ya…

"Soyduklarının hesabını fitil fitil burnundan getireceğiz"

Toplumda ahlaki değerlerinin birer birer yok edildiğini söyleyen Enginyurt, şöyle devam etti:

“Toplumu, bu ülkeyi 20 yılda bu hale kim getirdi. İşte dinimiz de, diyanetimizi de, ahlakımızı da bizden aldılar.  O zaman ne yapacağız? Artık dur deme zamanı geldi. Açlığa, yokluğa, talana, soyguna dur diyeceğiz. En önemlisi de ne biliyor musunuz? Biz iktidara geleceğiz Erzurumlu Zehra Taşkesenlioğlu'ndan soyduklarının hesabını fitil fitil burnundan getireceğiz.

"İlla birileri PKK'lı arıyorsa maklubeci Bekir Bozdağ ile beraber HDP'nin masasına oturanlar aynaya baksınlar"

Erzurum adına yapacağız bunu, Erzurumlu için yapacağız bunu. Erzurumlunun çocuğu gurbete gidip çalışsın, Kuzey Irak'a gidip çatışsın, atasının, dedesinin, babasının toprağını terk etsin. Zehra Taşkesenlioğlu servetine servet katsın, Erzurumlu da ona oy vermeye devam etsin öyle mi? Yok. Artık bu düzeni değiştireceğiz. Bunu değiştirmek içinde 6 parti bir araya geldik. Biri birine benzemez 6 parti söz konusu vatansa gerisi teferruattır dedik. İnşallah bu birlikteliği bozmayacağız.

Temel Karamollaoğlu'ndan PKK'lı olmaz. Meral Akşener'den PKK'lı olmaz. Gültekin Uysal'dan, Ali Babacan'dan, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan PKK'lı olmaz. Ama illa birileri PKK'lı arıyorsa maklubeci Bekir Bozdağ ile beraber HDP'nin masasına oturanlar aynaya baksınlar.”

"Millet İttifakı'nın arkasında sarı saçlı, mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk var"

Millet İttifakı’nın arkasında Mustafa Kemal Atatürk'ün olduğunu belirten Enginyurt, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Biz yolsuzluklardan, yoksulluktan bahsediyoruz, adam Erzurum'dan bağırıyor; ‘Sen onu boşver. Siz HDP ile niye berabersiniz onu söyleyin. Siz PKK ile beraberseniz onu söyleyin.

Biz de Erzurum'dan haykırıyoruz, her kim ki PKK ile beraberse Allah onun belasını versin. HDP ile bir olmaya gelince Recep Tayyip Erdoğan, bizden daha iyi bilir o işi. Çünkü Diyarbakır meydanında ‘megri megri' diye türkü çağıran adamın adı Recep Tayyip Erdoğan, Habur'da çadır mahkemesi kurup da PKK'ya yol veren adamın adı Recep Tayyip Erdoğan, Apo'ya mektup yazdırıp İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğluna ‘oy vermeyin' diyen adamın adı Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş'a, ‘terörist' diyip özel jet ile Diyarbakır'a gönderen adamın adı Recep Tayyip Erdoğan…

Dönüp öte yandan millet ittifakına sürekli, her yerde  hakaret ediyorlar. Bir tane meczup buluyorlar bin kişinin arasına salıyorlar, ‘Söyle Bay Kemal siz HDP ile mi berabersiniz, söyle Meral Akşener siz HDP ile mi berabersiniz. Sizin arkanızda kim var?' diye soruyorlar.  Evet bizim arkamızda biri var, Millet İttifakı’nın arkasında biri var. Erzurum'dan haykırıyoruz, Millet İttifakı'nın arkasında sarı saçlı, mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk var.”

SIRADAKİ HABER