CHP'den AK Parti'ye: Kamera görüntüleri nerede?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir seçimine ilişkin itiraz sürecindeki açıklamasını

© AA
CHP'den AK Parti'ye: Kamera görüntüleri nerede?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir seçimine ilişkin itiraz sürecindeki açıklamasını hatırlatarak, "Seçimde yolsuzluk yapıldığına dair kamera görüntülerini bekliyoruz" dedi.

 CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ”YSK, iktidarın azmettirmesiyle İstanbul seçimlerini iptal etmiş, saray ve YSK el ele verip sandık darbesi yapmıştır. İstanbul seçimleri misket oynamaya benzemez” dedi.

Öztrak, düzenlediği basın toplantısıyla, 31 Mart İstanbul seçimlerine ilişkin şu değerlendirmede  bulundu:

SANDIK DARBESİ:  YSK, iptal kararıyla hukuku ve içtihatlarını çöpe atmıştır. İptal gerekçelerini yazanlar, YSK’dakileri bu darbeye azmettirenlerdir.

GÖRÜNTÜLERİ BEKLİYORUZ: AK Parti Genel Başkanı, milletin aklıyla alay etmekte, sandıktan çıkan millet iradesini itibarsızlaştırmaya çalışmaktadır. Seçimde yolsuzluk yapıldığına dair kamera görüntülerini bekliyoruz. Bizim genel başkanımız iftarlarda siyaset konuşmaz, YSK’yı sandık darbesine azmettirmez. İstanbul seçimleri misket oynamaya benzemez. CHP demokrasiden ve sandıktan yana olan tavrını, size ‘muhtar bile seçilemez’ denilirken, millet öyle istiyor deyip başbakanlık yolunu açtığında göstermiştir.

BU VERİLERDE NE VAR?: Sarayın kibirli kişisi neden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki verilerin İBB Başkanı tarafından kontrol edilmesinden bu kadar rahatsız olmuştur? Bu verilerde ne vardır? Ekrem İmamoğlu’nun gaspedilen mazbatası milletin eliyle yeniden kendisine verilecektir.

GEREKÇELİ KARAR YAZILMADAN, NERDEN BİLİYORYORSUNUZ?: Minareyi çalanlar kılıfı hazırlamaya çalışıyorlar. YSK’nın üyeleri daha henüz gerekçeli kararı yazmamışken, AK Parti yetkililerinin kısa kararda yazan gerekçelerin çok ötesine giden gerekçeleri söylüyor olması, üyelerin yazacağı gerekçeli kararın müellifinin kim olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

GÖZLEMCİLERİNİZ VARDI: Aynı sandıkta tek bir zarfın içine 4 pusula atıyorsunuz, gerekçeniz sandık kurullarının yasada tarif edilen biçimde oluşmadığı… Aynı sandık kurullarının ilçe belediye, ilçe belediye meclisleri uygulamalarını doğru kabul ediyorsunuz ama… Bu sandıkları ilçe seçim kurulları oluşturmuş. Bu sandıklarda partilerin temsilcileri vardı. Gözlemciler vardı. Bu sandıklarda yolsuzluk yapıldığına dair herhangi bir tutanak var mı? Yok.
(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 16:38
SIRADAKİ HABER