CHP Grup Başkanvekili Özel'den "kiralık vekil" tepkisi: Bunları size söyleten motivasyon korku!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası baskın seçime katılmaları için Gelecek ve DEVA partilerine milletvekili desteği verebilecekleri yönündeki açıklamasına ilişkin AKP kanadından gelen eleştirilere tepki gösterdi.

© AA
CHP Grup Başkanvekili Özel'den "kiralık vekil" tepkisi: Bunları size söyleten motivasyon korku!

"Kiralık vekil" söylemlerine karşı sert çıkan Özel, "O borsada bizim işlemimiz kapalı allaha şükür. Kiralık vekil, alım-satım ne bunlar? Bunları size söyleten motivasyon korku. Yeni partilere yönelmenin önüne geçmek için onu yasaklayalım bunu yasaklayalım! Bu açıklamayı alın sizin partinize geçen milletvekillerine ben bunları söyledim deyip yüzlerine söyleyin" ifadelerini kullandı.

Özel Özel'in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"15 milletvekili demokrasi yolculuğuna çıkardı. İyi Parti'nin seçime girmesini sağladı. Kararı kim verecek? Millet. Eğer millet yüzde 0,5 oy verseydi biz mahcup olurduk ama millet yüzde 15 oy verdi. İyi Parti'ye cumhur ittifakı kumpas kurdu ama biz arkasında durduk. Millet kararını ne yönde vermiş? Kurulan kumpası görmüş, demokrasi mücadelesini de haklı görmüştür. Şimdi yeni kumpas peşindeler. Hepimiz biliyoruz ki Cumhur İttifakı mum gibi erimektedir. Şimdi yeni kumpaslara hazırlık. Bir şey yapacaklar ama onu gerekçelendirirken yatıkları ifadeler son derece felakettir. Naci bey borsa borsa diyorsunuz da borsa da alım satım olu biz daha o tahtada daha hiç işlem yapmamışız. O borsada bizim işlemimiz kapalı allaha şükür. Kiralık vekil, alım-satım ne bunlar? Bunları size söyleten motivasyon korku. Yeni partilere yönelmenin önüne geçmek için onu yasaklayalım bunu yasaklayalım! Bu açıklamayı alın sizin partinize geçen milletvekillerine ben bunları söyledim deyip yüzlerine söyleyin. Biz Naci Bey'den özür bekliyoruz. Bu ifadeler talihsizlik. Elinizden geleni aklınıza koymayın. Ama bu meclisin en çok sandalyeye sahip partinin grup başkanı ile grup başkanvekili arasındaki çelişki her şeyi göstermektedir. Bu kukla siyaseti eninde sonunda son bulacaktır. "

SIRADAKİ HABER