CHP'li Özel: 15-20 milletvekilinin daha katılımı akışı değiştirebilir

CHP'li Özgür Özel, sağlıkta şiddet vakalarının ele alınması için Meclis'e yaptıkları olağanüstü toplantı çağrısı için gerekli olan 200 milletvekili sayısına ulaşacaklarını umduklarını söyledi.

© AA
CHP'li Özel: 15-20 milletvekilinin daha katılımı akışı değiştirebilir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin talebi üzerine TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından Meclis'in olağanüstü toplantıya çağrıldığını anımsattı. Özel, "15-20 milletvekilinin daha toplantıya katılması, akışı tamamen değiştirebilir" dedi.

CHP'li Özel, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Sağlıkta şiddet vakalarının ele alınması için olağanüstü toplantı çağrısına olumlu yanıt veren partilere teşekkür etti.

 Özel, toplantı yeter sayısı olan 200'ü bulacaklarını ümit ettiklerini, mazereti olanların dışında CHP'li milletvekillerinin toplantıya tam kadro katılacağını aktardı. Özel, tüm milletvekillerini ve grupları toplantıya beklediklerini söyledi.

Özel, "Çağrımıza şu ana kadar İYİ Parti, TİP, Memleket Partisi'nin olumlu cevap vermesi bizi memnun etmiştir. Bundan sonra da az bir rakamın kalacağı anlaşılıyor. 15-20 milletvekilinin daha toplantıya katılması, akışı tamamen değiştirebilir" ifadelerini kullandı.

'BİZİM TALEP ETTİĞİMİZ GENEL GÖRÜŞMEYİ DEĞERSİZLEŞTİRMEYİN'
Özel, HDP Grup Başkanvekili Meral Daniş Beştaş'ın, 'Genel görüşmeyle, 3-5 dakika konuşmayla, sağlıkta şiddet çözülmez' ifadesine ise şöyle yanıt verdi:

"27'nci yasama döneminde, 20 adet genel görüşme talep etmişler, bugüne kadar. Bunun etkisiz bir şey olduğunu düşünüyorsanız, niye 20 tane kendiniz veriyorsunuz? Madem ki veriyorsunuz, bizim talep ettiğimiz genel görüşmeyi değersizleştirmeyin. Ayrıca, dikkatli okunursa CHP sadece genel görüşme istemiyor. Biz ümidimizi kesmiyoruz. pazartesiye kadar zamanımız var."

Şentop, TBMM Genel Kurulu'nu, 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00'da toplantıya çağırdı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER