CHP'li Özel: Tükürdüğü suratı yalıyor, ittirdiği eli tutuyor

CHP'li Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır lideri Sisi ile tokalaşmasına ilişkin, "Seçimi kaybetmemek uğruna tükürdüğü suratı yalıyor, ittirdiği eli tutuyor" diye konuştu.

© ANKA
CHP'li Özel: Tükürdüğü suratı yalıyor, ittirdiği eli tutuyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar'da Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah Sisi ile selamlaşmasına tepki gösterdi.

Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın programına katılan Özel, "Seçimi kaybetmemek uğruna tükürdüklerini yalıyor. Tükürdüğü suratı yalıyor, ittirdiği eli tutuyor" diye konuştu.

Özel, katıldığı programda gündeme ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Darbeci, hain diyordu, el ele göz göze geldi. Bir ülkede darbe oluyorsa darbecilere karşı ülkedeki seçilmişi savunmak yanlış bir iş değildir. Mısır'da Türkiye'nin darbeye karşı pozisyon açması doğruydu ama iki ülke arasında ebedi düşmanlık süremez demiştik. Mısır'la diplomatik ilişkiler sürmelidir dediğimizde Erdoğan bize 'Siz Darbeci Sisi'den yanasınız' diyordu.

Komşularla sıfır sorun diye çıktıkları yolda dünyada sırf sorun noktasındalar. Ülkede para yok, gerçek anlamda müttefik olmamız gereken dünya Türkiye ile ilişkiyi kesti. BAE laf söylüyorlardı oradan gelecek 10 milyar dolar karşılığında tükürdüklerini yaladılar. Seçimi kaybetmemek uğruna tükürdüklerini yalıyor. Tükürdüğü suratı yalıyor, ittirdiği eli tutuyor"

SOYLU'NUN DURUMU ŞU; GÜNDEMDE KALAYIM DA NASIL KALIRSAM KALAYIM

Bir takım algı operasyonları için bir takım açıklamalar devlet ciddiyetine yakışmıyor. Daha iki saat olmuş bomba patlayalı Cumhurbaşkanı 'Bendeki bilgiye göre kadın bir terörist' diyor. Düşünki sen teröristsin, beni fark ettiler dersin kaçar gidersin. İki saat içinde daha yakalanmamış teröristin cinsiyetini söylemenin ne faydası var. Ya da Süleyman Soylu'nun bir hafta sonra kendi kendini yalanlayacağı açıklamaları yapmanın ne faydası var? Süleyman Soylu'nun durumu şu; gündemde kalayım da nasıl kalırsam kalayım."

SOYLU GÖREVDEN ALINACAK

İstifa neden gerekiyor? İlk an yaptığı açıklamalar birbirleriyle çelişiyor. Kendisini pamuk ipliği tutuyor. Görevden alınacak ittifak içi dengelerden dolayı duruyor. Milletin meclisinde önüne gelene iftira. Soylu'nun oradaki hallerini görüp de bu adam niye hallendi diye düşünenlere söylüyorum. Bu adamın kendisini düşünmek ve hesap vereceği günlerin gelmesini engellemek dışında bir davranışı yoktur. Demokrasilerde ortada soru bırakılmaz. Tolga Şardan, "Bu terörist Türkiye'ye girdi, takipteydi. Takipten kaybedildi, eylemi yaptığı an fark edildi" diyor. Bunun bir açıklanması lazım.

O KOLTUKTA NASIL OTURUR?

İlk dakikada Soylu'dan şunu duydum. 'Amerika'nın taziyesini kabul etmiyoruz' dedi. Bu kadar emin, net. Ertesi gün ülkenin cumhurbaşkanı ABD'nin taziyesini kabul etti, sosyal medyadan paylaştı. Soylu'ya 'Evladım Süleyman sen çık dışarı' mı diyecek? Bu hale düşmüş bir bakan o koltukta nasıl oturur?"

ERDOĞAN DA SOYLU'NUN AÇIKLAMASINA İNANMIYOR

Birisi çıkacak 'Süleyman'ın söylediği her şeyi unutun doğrusu budur' dese biz buna itibar ederiz. Benim işim AKP'li isimlerin ne dediklerini takip etmek. Afrin'den geldi, Münbiç'ten geldi, 4 ay önce geldi bilgisi var. '1 yıldır bizim mahallede oturuyordu' diyen birisi var. 29 kişi sınır dışı edildi bilgisi var, bu bilgiler varsa niye önce sınır dışı edilmedi? Ülkenin Cumhurbaşkanı 'Validen aldığım bilgiye göre' diyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da dahil Soylu'nun açıklamasına inanmıyor."(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER