CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Yönetme gücünü kaybettin, milletten korkma, sandığı getir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, olağanüstü MYK toplantısının ardından, açıklama yapıyor. Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

AA
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Yönetme gücünü kaybettin, milletten korkma, sandığı getir

Erdoğan, her konuşmasıyla ekonomiyi allak bullak ediyor. Geldiğimiz nokta kritik nokta. Fakir fukaranın çocukları açlığa mahkum edilecek. Açlık fakirin kapısında. İnsanlar çocuklarını doyuramayacaklar.

İsraf diz boyu devam etti. Yolsuzluk yapanları bırakın engellenmeyi devletin en önemli kurumlarının başına getirdiler. Böyle bir tabloyu vicdanı olan herhangi bir vatandaş kabul edebilir mi?  Bütün bu tabloların tek sorumlusu kifayetsiz, kibirli Erdoğan’dır. Kibrini yenememiştir, kibrine teslim olmuştur.

Ne dış mihrakı kardeşim? Dışarıdan kimliği belirsiz 13 milyar dolar para geldi, kimin parasıydı bu para?  Dış mihraklar hangileri çık söyle. Milleti kandıracağını sanıyor. Millet artık bu numaraları yemiyor. Vatandaş cebindeki paraya, elektrik faturasına bakıyor. Her gelenin aldattığı bir adam Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetebilir mi? Sen çocuk musun? Bütün vatandaşlarıma seslenmek isterim. Erdoğan ve şürekasının tek hedefi vardır, Türkiye’yi fakirleştirmek.  Türk Lirası ne kadar pul haline gelirse Erdoğan o kadar memnun oluyor, çünkü dolar baronlarına hizmet ediyor. Bankada doları olan köşeyi dönüyor. Bir günde yüzde 20-25 kâr elde ettiriyor. Kime hizmet ettiği belli.

Bunlar gayrimillidir, destekleyenler de gayrimillidir.

Beyefendi sen kendine New York’ta, Londra’da mı yer yaptın. Biz bu ülkede oturacağız. Dünyalıklarını nerede yaptığı, dolarlarını da, Man Adası’nı da çok iyi biliyorum.  Sen Türkiye’yi birilerine peşkeş çekiyorsun, biz buna isyan ediyoruz. Yaptığı tam bir deliliktir, zırvalıktır.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütün birikimlerini değersizleştireceksin. Satmaktan bıkmadın mı sen! Allah rızası için üzerine bir şey ilave et. Bu ülkenin onuru var ya, parası var ya, onu bile sattın sen.  Türkiye’yi bu zor tablodan çekip çıkaracağız. Bu yangın alanından vatandaşı çekip çıkarmak boynumuzun borcu.  Türkiye’yi krizden çıkaracak en yetkin kadrolar CHP’nin çatısının altındadır.

Bütün bu olayları yaratan temel unsur yanlış siyasettir. Sorunu aşmanın yolu da siyasettir. Milletin iradesine başvurarak aşacağız.  Erdoğan şahsım hükümetine ve şürekasına sesleniyorum: Milletten, sandıktan, demokrasiden neden korkuyorsun? Yönetme gücünü kaybettin, milletten korkma, sandığı getir"

CHP, döviz kurlarındaki yükseliş ve ekonomideki gelişmeler nedeniyle dün olağanüstü MYK kararı aldı.

Dün Gazintep ve Şanlıurfa programlarını iptal eden Kılıçdaroğlu, bugünkü olağanüstü MYK toplantısına başkanlık ediyor. Kılıçdaroğlu'nun, toplantının ardından saat 15:00'de basın açıklaması gerçekleştireceği bildirildi.

SIRADAKİ HABER