CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’dan çok çarpıcı açıklama!

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’dan Önemli açıklama

© AA
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’dan çok çarpıcı açıklama!

Öztrak'tan Erdoğan'a saldırı yanıtı: AKP Genel Başkanı suça ortak oldu
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamalarına yanıt verdi. Öztrak, "AKP Genel Başkanı olayı sahiplendi, suça ortak oldu. Lince adeta meşruiyet kazandırmaya çalıştı. Bu sözler unutulmayacaktır" dedi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklamalarına tepki göstererek, “Ekrem İmamoğlu’nun çıktığı sandıklardan çıkan ilçe belediye başkanlarıyla övünüyor ama ‘Ekrem İmamoğlu ile ilgili şaibe var’ diyor. Buna kargalar bile güler” yanıtını verdi.

Öztrak, Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili “Sen onlarla işbirliği içinde olacaksın sonra şehit cenazesine gideceksin” açıklamasına, “AKP Genel Başkanı olayı sahiplendi, suça ortak oldu” ifadelerini kullandı
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yatığı açıklamaları eleştiren Öztrak, şunları söyledi:

MUHALEFETİ TERÖRİST OLARAK GÖSTERMEYE DEVAM ETTİ: Muhalefeti terörist olarak göstermeye devam etti. Zehirli dil 27 gündür tezahür ediyor. Bugün AKP’nin Genel Başkanı’nın yaptığı konuşma gerçek olmayanı gerçek, demokratik muhalefeti terörist olarak göstermeye devam etti. 6 gün önce CHP Genel Başkanına karşı organize bir linç girişimi gerçekleşmiş, bu lekeyi çıkarıp atacak tek şey birlik içinde olayı kınamak olmalıyken iktidar önce bunu mazur göstermeye çalıştı. Bugün ise AKP Genel Başkanı olayı sahiplendi, suça ortak oldu. Lince adeta meşruiyet kazandırmaya çalıştı. Bu sözler unutulmayacaktır.

KIZGIN DEMİRİ ELİNDE TUTMAYA DEVAM EDİYORLAR: Bu ülkede her önüne gelen birilerine kendi meşrebince ceza kesmeyi kalkarsa bu devletin hali ne olur? Türkiye’nin orta yerinde şehidimizin cenazesinde devlet ricali olmasına rağmen bunun altını çiziyorum. Biz orada hükümet yetkilileri yoktu falan demedik aksine hükümet yetkilileri olmasına rağmen devletin kendisi bir buçuk saat boyunca ortadan kayboldu dedik. Demokrasi bir mahalle evinde bir köy evinde hapsoldu dedik. Hem seçimden hemen sonra kızgın demiri soğutmaktan bahsedeceksiniz ama o demiri elinizde tutmaya da devam edeceksiniz.

BU ÇAMUR BİZİM ÜZERİMİZE BULAŞMAZ: Bu ateşi harlayanlar unutmasınlar ki kızgın demir en çok onu tutan eli yakar. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugün terörle yan yana anarak alarak partimizi itibarsızlaştırma çabası tutmaz. Bu çamur bizim üzerimize bulaşmaz. Kuvayi Milliye anlayışıyla gelişen Cumhuriyet Halk Partisi terörle işbirliği içinde, ayrılıkçı terör ile veya başka herhangi bir terörle işbirliği içinde göstermenin hiçbir şekilde bir açıklaması yok. Biz aslında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı’nı defalarca uyarmıştık önce devletin kılcal damarlarına kadar paralel yapıyı yerleştirdiler. Onları yıllarca uyardık dinlemediler.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ: Hala tutuyor hiç çekinmeden Cumhuriyet Halk Partisi’ne kara sürmeye kalkıyorlar. Bu çamurlar bizim üzerimizde durmaz akar gider ama sizler üzerinizdeki bu lekelerden zor kurtulursunuz söylüyorum. Bundan sonra kimler terörle işbirliği yapıyorsa terör örgütleriyle işbirliği artık affetmeyeceğiz. Suç duyurusunda bulunacağız.

MİLLET BUNLARIN HATALARININ BEDELİNİ KANIYLA ÖDEDİ: PKK terör örgütü ile müzakereler konusunda da kendileri defalarca uyardık bu sorunu terör örgütüyle değil meşru zeminde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çözüm arayın dedik. Dinlemediler Dolmabahçe’de kapalı kapılar ardında işleri götürmeyi seçtiler, İmralı’da bu işleri götürmeyi seçtiler müzakere açtılar ve barış süreci dediler teröristlerle pazarlığa oturdular. Habur’da göstermelik çadır mahkemeleri kurdular, valilere emir verdiler. Hendek kazılan şehirlerde ‘Valilere dokunmayın’ dediler sonuçta yüzlerce askerimiz şehit oldu. Bu millet bunların yaptığı hataların bedelini kanıyla canıyla ödedi. Hala tutuyor hiç çekinmeden CHP’ye kara sürmeye kalkıyorlar. Bu çamurlar bizim üzerimizde durmaz akar gider ama sizler üzerinizdeki bu lekelerden zor kurtulursunuz söylüyorum.
 
YSK ÜZERİNDE BASKINDAN VAZGEÇSİNLER: Bugün bakıyorum Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanı İmamoğlu’nun çıktığı sandıklardan çıkan ilçe belediye başkanları ile övünüyor ama İmamoğlu’nun seçimi ile ilgili olarak usulsüzlük var diyor. Buna kargalar bile güler. İtiraz gerekçelerinde sandık kurulu var. E ilçelerde de aynı sandık kurulu var. Hatta şunu söyleyeyim unutmasınlar 24 Haziran’da kendilerinin çıktığı sandıklarda da 5 aşağı 5 yukarı aynı sandık kurulları vardı. İtiraz gerekçelerinde sandık kurulu var. Yüksek Seçim Kurulu hakimleri üzerinde kurdukları bu ağır baskıdan vazgeçsinler. Onları Yüksek Seçim Kurulu hakimlerini bir hukuk cinayetini zorlamaktan vazgeçin. Yüksek Seçim Kurulu’nun tek pusulası vardır. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER