CHP’li belediye başkanı AKP’li vekilin kaçak ofisini yıktı

CHP'li Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu,

© AA
CHP’li belediye başkanı AKP’li vekilin kaçak ofisini yıktı

CHP'li Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, kaçak olduğu için yıktırdığı ofise ilişkin 'Kimin olduğu önemli değil, kentte kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz' dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı CHP’li Selahattin Ekicioğlu, belediye kayıtlarına göre kaçak olarak yapıldığı belirlenen AKP Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli'ye ait ofisi yıktırdı.

AKP Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, il başkanlığı döneminde kent merkezine 72 dairelik bir site yaptırdı. Sitenin yanına da dairelerin satışı için ofis kurdurdu. 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası göreve gelen Kırşehir Belediye Başkanı CHP'li Selahattin Ekicioğlu, ihbar üzerine ofisle ilgili inceleme başlattı.

KAÇAK TESPİT EDİLİNCE ACIMADI: ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

Yapılan incelemede Kendirli'ye ait ofisin, belediye kayıtlarına göre yol olarak görünen arsaya kaçak olarak yapıldığı belirlendi. Bunun üzerine ofis, belediye ekiplerince yıkıldı.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre Başkan Ekicioğlu, yıkımla ilgili “Kimin olduğu önemli değil, kentte kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz” dedi.

SIRADAKİ HABER