CHP’li Cem Aydın’dan seçim açıklaması: 'Gençler iktidarı değiştirecek pozisyonda'

CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın, “Bugün Türkiye’de 18-35 yaş seçmen yüzde 52’ye kadar dayanıyor. Bu demek oluyor ki Türkiye’de, bir dahaki seçimde gençler artık karar verici pozisyonda, iktidarı değiştirecek pozisyonda. Bu yüzden de genel başkanımız gençlere, her zaman olduğu gibi ayrı bir önem gösteriyor” dedi.

© Depo
CHP’li Cem Aydın’dan seçim açıklaması: 'Gençler iktidarı değiştirecek pozisyonda'

Türkiye’nin tüm illerinin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Gençlik Kolları başkanlarının İstanbul’da düzenlediği etkinliğin bugünkü programına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldı.

İstanbul Planlama Ajansı’nın Florya’daki merkezinde düzenlenen etkinliğe ev sahipliği yapan CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın, programın ayrıntılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILINI PLANLIYORUZ”
Dün başlayan toplantı öncesinde 81 ilin gençlik kolları başkanı ile İstanbul’un 39 ilçesinde çalışma yaptıklarını belirten Aydın, “Türkiye’den İstanbul’a aynı zamanda bir çıkartma da yapmış olduk” dedi. “Güç sende, senin elinde” projesini anımsatan Aydın, yeni seçmenlere ulaştıklarını söyledi.

Aydın, şöyle konuştu:

“Bugün de sayın genel başkanımızla birlikte toplantımızı devam ettirdik. Çok güzel bir alanda toplantıyı gerçekleştiriyoruz, İstanbul Planlama Ajansı’nın Florya kampüsünde. Burası çok anlamlı bir yer aynı zamanda. 3 sene öncesine kadar burası halka kapalı bir yerdi. B

azı kişilerin kendisine kapattığı, halktan uzak bir şekilde yaşadığı bir alan. Yakın bir zamanda vatandaşa, halka açıldı. Böyle bir alanın kullanıma açılması, aynı zamanda il başkanları toplantısının burada yapılması da bence bir mesaj içeriyor. 3 sene öncesine kadar kapalı olan bir yerde bugün CHP Gençlik Kolları, 81 ilin gençlik kolları başkanlarıyla birlikte, geleceği planlıyor. Cumhuriyetin 2’nci yüzyılını planlıyorlar. Bu alandan güzel mesajları yarın toplantımızın bitişinde de tüm Türkiye’ye vereceğiz.”

“BUGÜN EN ÇOK GENÇLER EZİLİYOR”
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun da gençlere yönelik çalışmalarıyla ilgili de konuşan Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

“Genel başkanımızla 2 saate yakın bir toplantı yaptık. Bugün Türkiye’de 18-35 yaş seçmen yüzde 52’ye kadar dayanıyor. Bu demek oluyor ki Türkiye’de, bir dahaki seçimde gençler artık karar verici pozisyonda, iktidarı değiştirecek pozisyonda. Bu yüzden de genel başkanımız gençlere, her zaman olduğu gibi ayrı bir önem gösteriyor. Bu hiçbir zaman da değişmedi.

Önceden de önem gösteriyordu, bugün de önem gösteriyor. Fakat bugünlerde, ne yazık ki bu atmosferde gençlerin sorunları daha fazla artış göstermeye başladı. Eğitimden tutun sosyal yaşantısına, ekonomik koşullarına, her türlü konuda bugün en çok gençler eziliyor. Biz de bu konuları detaylı bir şekilde konuşmak, aynı zamanda güncel sorunlara da yön vermek için genel başkanımızla 2 saate yakın bir toplantı gerçekleştirdik. 81 il başkanımız, illerinde gençlerle temasları sonucunda aldıkları geri dönüşleri genel başkanımızla paylaştı ve bunun doğrultusunda da ilerleyen zamanlarda gençlik politikalarımıza yön vereceğiz.” ANKA

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2022, 18:02
SIRADAKİ HABER