CHP’li Engin Altay’dan çok sert açıklama

CHP’li Engin Altay’dan çok çarpıcı açıklama

© AA
CHP’li Engin Altay’dan  çok sert açıklama

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca İstanbul seçimlerine ilişkin başlatılan 32 ayrı soruşturma hakkında konuştu. Şüpheyle YSK'ya başvurulur mu? diyen Altay "Bu tam anlamıyla bir kepazeliktir" dedi. YSK üyelerine seslenen Altay "Yarın çoçuklarınızın yüzüne tükürürler. Çocuklarınızın yüzüne bakamazsınız" diye seslendi.

Altay’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Kesin bir şeyler olmuştur’ diyerek YSK’ye başvurulmaz, hadi başvuruldu. YSK’nin o itirazın kapağını açmadan iade etmesi gerekir. AKP’nin yaptığı şudur: ‘Ben Büyükçekmece’ye itiraz ettim iptal edilsin, ben İstanbul seçim sonuçlarına itiraz ettim iptal edilsin. Peki tamam, ver kardeşim belgeleri, ‘onlar yok ben sonra bulup geleceğim

‘YSK’YI HUKUKA UYMAYA DAVET EDİYORUZ’

YSK’nin seçim takvimi ilan edildi. Muhalefetin talebine göre bu takvim kesin. İktidar talepte bulununca durun bakalım. Böyle YSK olur mu? YSK’nın kararına destek olmak amacıyla bu soruşturmanın başladığı çok açıktır. Bu suç duyurusunu AKP mi talep etti yoksa YSK mı talep etti, başsavcılık açıklama yapmalıdır. YSK’yı hukuka uymaya davet ediyoruz.

‘YSK BASINÇ ALTINDADIR

Yargı takviyeli olarak YSK bir basınç altındadır. YSK’nın saygıdeğer üyeleri anayasadan aldığınız yetkiyi kullanıyorsunuz, kanunlara uygun davranmak zorundasınız. İnsan içine çıkacak yüzünüz olsun. Cumhuriyet Başsavcılığı destekli bu baskıya boyun eğmeyin!

Meclis dün 3 maymunu oynamıştır. Organize suç organize örtbas yöntemleriyle kaldırılamaz.

SIRADAKİ HABER