Cumhur İttifakı'nı öven MHP'li Enginyurt sahneden indirildi

MHP'li Cemal Enginyurt, Almanya'da katıldığı Ordu Korganlılar gecesinde Cumhur İttifakı'nı övünce tepki çekti. Hemşehrileri Enginyurt'un elinden mikrofonu alarak "Burada siyaset yapamazsın" dedi ve kendisini sahneden indirdi. MHP'li Enginyurt ise "Kürsüden indiğimiz yok, mikrofonu verdiğimiz yok, sözümüzü tamamlayıp iniyorum" dedi.

Cumhur İttifakı'nı öven MHP'li Enginyurt sahneden indirildi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Almanya'da dün düzenlenen Ordu Korganlılar gecesine katıldı.

Gecede sahne çıkan Enginyurt, "Türkiye Cumhuriyet'nin Cumhurbaşkanı ve Sayın Devlet Bahçeli el ele vererek 'Kızıl Elma'ya gidiyoruz' deyip de Afrin'i Türk yurdu yaptığı için Cumhur İttifakı'ndan yana olduk. Birileri 'Suriye'ye girilmesin' derken, 'Suriye'de ne işimiz var' derken, biz Türkiye'de yaşayan 4 milyon Suriyelinin yeniden vatanına dönebilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde olduk. Derdimiz, tasamız siyaset değil" ifadelerini kullanınca salondakilerden tepki geldi.
​​Ordu Korganlılar adına sahneye çıkan bir kişi, Enginyurt'un elinden mikrofonu alarak, "Misafir olarak burdasın. Terbiyesizlik yapıyorsun. Burada siyaset yapamazsın" dedi.

Mikrofonu bırakmak zorunda kalan Enginyurt sahneyi terk etti.

Enginyurt: Demek ki tepki verip meczuba müdahale etsek yanmışız
Hakkında çıkan haberlere sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren MHP'li Enginyurt ise, "Kürsüden indiğimiz yok, mikrofonu verdiğimiz yok, sözümüzü tamamlayıp iniyorum. Nasıl bir kin ise; mikrofunu almışlar, kürsüden indirmişler, sözümüzü kesmişler, bütün haberler böyle. Demek ki tepki verip, tezgaha düşüp meczuba müdahale etsek yanmışız. Cumhur İttifakı'na devam" dedi.
​'Çekinmeyin, misliyle karşılık verin'
Enginyurt açıklamalarına şöyle devam etti:

"Salonun tamamı konuşmamızı alkışlıyor, millet bizi destekliyor. Korganlı hemşerilerimiz bizi kucaklıyor, bir meczup tezgah kurup provakasyon yapınca, halk Cumhur İttifakı'nı istemiyor. Ne kadar mutlu oldunuz. Sevinin, övünün tek bir kişilik halk tepki gösterdi. İnançla Cumhur İttifakı.
​Sayfamdaki arkadaşlara ve beni takip edenlere çağrımdır. Hainler, FETÖ'cüler, komünistler, PKK'lılar, eyyamcılar, şeref yoksunları, sosyal medyada terör estiriyor diye susmayın, çekinmeyin, misliyle karşılık verin. Cumhur İttifakı inançla, pazara kadar değil, mezara kadar sürecektir."

SIRADAKİ HABER