'Cumhurbaşkanı dün Pelikancılara istikamet gösterdi'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün gerçekleştirdiği 'ulusa sesleniş' konuşmasını eleştirerek, 'Konuşma trollere sesleniş, pelikanlara sesleniş konuşmasıydı' dedi.

© AA
'Cumhurbaşkanı dün Pelikancılara istikamet gösterdi'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün canlı yayında CHP'yi hedef alan konuşmasını eleştirerek, “Konuşma trollere sesleniş konuşmasıydı, pelikancılara sesleniş konuşmasıydı” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın LGBTİ+ bireyleri hakkında söylediği sözleri eleştiren Ankara ve Diyarbakır Barosu’na soruşturma açılmasına da tepki gösteren Özel, “Buradaki mesele tartışmayı büyüterek gerçek gündemin göz önünden kaçırılmasıdır” ifadesini kullandı.Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan, Özel’in açıklamalarından satır başları şöyle: “Yoksulluğu, işsizliği, bugün sahip çıkılmamışlığınızı, bugün içinde bulunduğunuz zorlukları konuşmayın tartışmayın yerine başka şeyler tartışılsın diye üretilen suni gündemlerdir.. Cumhurbaşkanı sözücü, İletişim başkanı, Adalet Bakanı, Meclis Başkanı… 8-9 yerden en şiddetli sözler ve kendiliğinde harekete geçen yargı ve soruşturmalar. Böyle bir yaklaşım kabul edilebilir değildir. Baroya saldıran da saldırtan da CHP’ye saldıran saldırtan da, gazetecileri içeri atan içeride tutan anlayış da tamamen bu anlayıştır. Açık söyleyelim konuşma ulusa sesleniş konuşması değildi. Hatta bir partiye de sesleniş konuşması değildi. Çünkü çok eminiz ki AKP’nin üyeleri dahil özellikle de seçmenleri bu konuşmadan hoşnut olmadılar. Pek çok vatandaşımız böyle bir günde böyle bir gündemde bunlar mı konuşulur dedi, isyanını dile getirdi. Millet can derdindeyken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanı hangi dertteymiş diye tepki gösterdik. Konuşma tam anlamıyla trollere sesleniş konuşması pelikanlara sesleniş konuşmasıydı. Pelikanlara istikamet gösterme, nereden saldırılacak, hangi polemik alanları açılacak, gündem nasıl değiştirilecek konuşmasını hep birlikte dinledik.

‘ALTUN ARAZİYİ İŞGAL ETMİŞ’

(Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un vakif arazisine peyzaj düzenlemesi yapması) Yıkıldığı gün Vakıflar’dan yer kiralanmış. Demek ki yapıldığı gün kiralanmamış. Vakıf arazisine el atmış suç üstü olunca gidip orayı kiralamış beyefendi. Doğru mu? Doğru. Nereden doğru? Vallahi Şükriye Tutkun’dan doğru. Mikrofonu uzattılar hanımefendi sanatçı doğrusunu söyleyeyim mi dedi. Doğrusunu söyledi valla. Fahrettin Altun’un çardağında, mangalında ne toplumsal yarar var. İşlenmiş mi tapuya? Yapılmış, yıkılınca gidip kağıt üzerinde kiralanmış aylık 250 liraya”.

SIRADAKİ HABER