Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019'daki yerel seçim döneminde gündeme gelen Mahruze Keleş'i ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mahruze Keleş isimli vatandaşı ve ailesini evinde ziyaret etti.

© DHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019'daki yerel seçim döneminde gündeme gelen Mahruze Keleş'i ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sultanbeyli'de ikamet eden Mahruze Keleş'in evine gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti yaklaşık 1 saat sürdü. Erdoğan, Keleş'i kısa süre önce telefonla arayarak kendisini ziyaret edeceğini söylemişti. Mahruze Keleş Cumurbaşkanı Erdoğan'ı kapıda "Allah'a şükür muradıma erdim, dünyalar benim oldu" sözleriyle karşıladı.

Keleş, 2019'daki yerel seçimin döneminde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na söylediği "Sana kete yaparım ama oy vermem" sözleriyle gündemde yer almıştı.

Mahruze Keleş'i iki kez ziyaret eden İmamoğluna Keleş, “Keşke Cumhurbaşkanı Erdoğan da gelseydi. Söz verdi gelecek. ‘İstanbul’a ayak basar basmaz ordayım’ dedi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da en kısa zamanda bekliyorum. Sen lafından hemen geldin. Allah razı olsun. Onu da seviyorum. O da kardeşim sen de kardeşimsin. Bizim partiyle işimiz yok” demişti.

İmamoğlu'nun ardından Mahruze Keleş’i CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte ziyaret etmişti.

​'Cumhurbaşkanımız gelince dünyalar benim oldu'
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Mahruze Keleş, “Cumhurbaşkanımız geldi, dünyalar benim oldu. Sanki yeniden doğmuş gibi oldum. O dünyaların cumhurbaşkanı. Çok sevindim, çok şaşırdım. Rabbim ona uzun ömürler versin. Süleyman Soylu’yu da bekliyorum. Onu da çok seviyorum. Torunlarıma başörtü getirdi, onlar da örtünecek. Böyle bir cumhurbaşkanı başka hiçbir yerde yok” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 07:06
SIRADAKİ HABER