Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 Mart seçimlerinde kasıtlı ve sehven yapılmış pek çok yanlışı ortaya çıkardık, 16 bin oy çalındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlık ve belediye seçimlerinin farklı tarihlerden yapılması gerektiğini söyledi.

© AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 Mart seçimlerinde kasıtlı ve sehven yapılmış pek çok yanlışı ortaya çıkardık, 16 bin oy çalındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlık ve belediye seçimlerinin farklı tarihlerden yapılması gerektiğini söyledi. Erdoğan, "Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı seçiminden önce veya sonra yapılmasının her iki seçimin de daha sağlıklı yürümesini temin edecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki muhtarlarla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar programında bir araya geldi.
 
Muhtarlık seçimi ve belediye seçimlerinin ayrı yapılması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçiminden ayrılmasında yarar var. Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı seçiminden önce veya sonra yapılmasının her iki seçimin de daha sağlıklı yürümesini temin edecektir” dedi.

İktidarları döneminde muhtarların özlük haklarında iyileştirmeler yaptıklarını belirten Erdoğan, “Biliyorsunuz muhtarlıklarımız yönetim sistemi içindeki yerini hem de özlük hakları itibariyle bugünkü konumlarına biz getirdik. Özlük haklarının yanında silah dediniz silah da verdik. Hem de iade edilmemek üzere. İçişleri Bakanlığımız bünyesinde bir Muhtarlık Daire Başkanlığı ve Muhtarlık Bilgi Sistemi’ni de biz kurduk” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 21:13
SIRADAKİ HABER