Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’nun çay davetine gelmedi

İmamoğlu dün makamına geçti ve Erdoğan'ın da katıldığı 15 Temmuz mitingi boyunca Cumhurbaşkanı'nı bekledi

© İBB
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’nun çay davetine gelmedi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çay davetine gelmedi. Saraçhane’de düzenlenen etkinliğe gelen Erdoğan’ı İBB’nin Saraçhane’deki başkanlık binasında bekleyen İmamoğlu “Belediye en fazla saldırıya uğramış noktalardan biri, şehitlerimiz var, gazilerimiz var. Buraya gelmesini arzu ederdim. Ama kendi takdirleri böyleymiş, saygı duyuyoruz” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'deki başkanlık binasındaki makamında, çaya davet ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bekledi. Saat 17.00 sıralarında İBB'ye gelen İmamoğlu, mitingin yapıldığı Saraçhane Parkı'nı gören makam odasının bulunduğu kattan önce İBB'nin aldığı önlemleri denetledi.

İmamoğlu “Biz bekleyelim söz verdiğimiz gibi… Cumhurbaşkanımızı ağırlamaktan keyif duyarız” diyerek makamına geçti ve miting boyunca Cumhurbaşkanı'nı bekledi.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre; mitingin bitmesinin ardından 20.00 sıralarında makamından ayrılan İmamoğlu basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Tabi ki bekledim, çünkü dün söyledim. Ayrıca miting süresince de bazı hizmetlerimiz vardı onları takip ettik. 4 noktada mobil büfemizle vatandaşlarımıza hizmet verdik.

Çevre temizliği gibi süreçleri özenle arkadaşlarımız yönettiler kusursuz bir alan oluşsun diye. Elbette ki benim duygularım bana bunu söylüyor, burada miting kararı alan Cumhurbaşkanlığının, aynı şekilde geçmişte buraya hizmet etmiş olan sayın Cumhurbaşkanı'nın bu belediyeyi ziyaret etmesi ki; belediye en fazla saldırıya uğramış noktalardan biri, şehitlerimiz var, gazilerimiz var… Buraya gelmesini arzu ederdim. Ama kendi takdirleri böyleymiş, saygı duyuyoruz.”

İmamoğlu, 14 Temmuz günü düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin soruları üzerine Saraçhane'de Cumhurbaşkanı'nın katılacağı 15 Temmuz anma etkinliği hakkında açıklama yapmıştı. İmamoğlu “Cumhurbaşkanımızı defalarca Saraçhane’ye davet etmiştim. Muhtemelen gelemediği için şu ana kadar, bunu başka bir vesileyle yerine getirmek arzusuyla yarın burada buluşma ilan ettiğini düşünüyorum. Saraçhane’ye gelir de kendisinin de görev yaptığı Saraçhane’ye uğrar mı diye davet edilmesem de aynı saatlerde burada kendilerini bekliyor olacağım. Bir kahvemizi içmesini, bir çayımızı içmesini diliyorum” demişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2022, 07:31
SIRADAKİ HABER