Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan ve Afganistan liderleriyle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan lideri Caparov ve Afganistan Cumhurbaşkanı Gani ile telefonda görüştü. Görüşmelerde, İsrail'in Filistin'e saldırıları ele alındı.

© AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan ve Afganistan liderleriyle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, Erdoğan ile Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, karşılıklı olarak Ramazan Bayramı tebriğinde bulundu.

İkili ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği görüşmede, Erdoğan, Mescid-i Aksa, Gazze ve Filistinlilere saldıran İsrail'e gereken dersin verilmesi amacıyla uluslararası alandaki girişimlerinde Kırgızistan'ı da yanlarında görmek istediklerini ifade etti.

Erdoğan bunun ardından Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile de telefonda görüştü.  İkili ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları karşısında uluslararası camianın sessiz kalmaması için ilgili tüm platformlarda sürdürdükleri çalışmalarda birlikte hareket etmenin önemli olduğunu ifade etti.

Erdoğan, Türkiye olarak her zaman olduğu gibi bu kritik dönemde de Afganistan'ın yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

SIRADAKİ HABER