Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan," Türkiye siyasi olarak yakın tarihinin en itibarlı konumundadır. Ekonomide de üretimde işler iyi gidiyor. Enflasyonun boynunu kırdığımızda hedeflerimiz önünde engel kalmayacaktır" diye konuştu.

© AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Phaselis Tüneli açılış töreninde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

*Akdeniz sahil yolundaki bu tünel, Antalya’nın batısındaki ilçelerimizin Antalya şehir merkezi ile irtibatı daha hızlı ve güvenli hale gelecektir.

*Bu tünel sadece vakit ve akaryakıt tasarrufuyla ülkemize yılda 31 milyon lira kazandıracak. Karbon emisyonunda 1.8 bin ton azalttım sağlayacaktır.

*Rakiplerimiz ekonomik zorluklar üzerinden milletimizin moralini bozacak hesaplarla ülkenin rotasını değiştirecek her türlü oyunu sergiliyor.

*Sıkıntılar sadece Türkiye’ye mahsus gibi göstermeye çalışanların niyeti, küresel senaryoların borazanlığını yapmaktır.

*Enerjiden gıdaya, teknoloji ürünlerine kadar pek çok alanda yaşanan fahiş fiyat artışları, tüm dünyanın ortak sıkıntısıdır.

*Çoğu da mevsim etkisinden kaynaklanan istisnai durumları felaket tellallığına dönüştürmeye çalışanlara itibar etmemelerini istiyorum. İsteyen herkesin çalışacak işi vardır.

*Türkiye siyasi olarak yakın tarihinin en itibarlı konumundadır. Ekonomide de üretimde işler iyi gidiyor. Enflasyonun boynunu kırdığımızda hedeflerimiz önünde engel kalmayacaktır.

SIRADAKİ HABER