Cumhurbaşkanlığı'ndan CHP adayına 5 yıl sonra suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde kısık sesi ile yaptığı miting konuşması için "kadın sesi gibi değil, erkek sesi değil; resmen üçüncü türün sesi" diyen CHP’nin Bolu Belediye Başkan adayı Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

© DHA
Cumhurbaşkanlığı'ndan CHP adayına 5 yıl sonra suç duyurusu

Cumhurbaşkanlığı, 5 yıl önce Van mitinginde vatandaşa hitap eden Recep Tayyip Erdoğan’a kısık olan sesi ile ilgili hakarette bulunduğu suçlamasıyla CHP’nin Bolu Belediye Başkan adayı Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
2014 yılında CHP Bolu Milletvekili olan Özcan, o dönem Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi belediye başkan adayına destek için gittiği toplantıda halka hitap etti. Tanju Özcan burada, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Van mitinginde sesi kısık halde yaptığı konuşmaya atıfta bulundu. Özcan, Erdoğan’ın sesi hakkında, “Sesi kadın sesi gibi değil, erkek sesi değil; resmen üçüncü türün sesi gibi konuşuyor” demişti.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin Bolu Belediye Başkanı adayı olan Tanju Özcan’ın 5 yıl önce kullandığı sözler yeniden gündeme geldi. Tanju Özcan’ın Erdoğan ile ilgili sözleri sosyal medyada yayıldı. Cumhurbaşkanlığı Tanju Özcan hakkında, ‘Kamu Görevlisine Karşı Görevinden Dolayı Hakaret’ suçlamasıyla Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. (BOLU/DHA)

SIRADAKİ HABER