Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Kapıları kapalı tutsak da açsak da kriz ortada

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Avrupa ülkelerinin Suriye'den kaçanlarla ilgili 'Bize gelmedikleri sürece bu başkasının sorunu' yaklaşımı içinde bulunduklarını söyleyerek, "Kapıları kapalı tutsak da açsak da kriz ortada. Can sıkıcı olan bu" ifadesini kullandı.

© REUTERS
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Kapıları kapalı tutsak da açsak da kriz ortada

İngiliz yayın kuruluşu BBC'deki bir haberde, Suriye'de iç savaşın başlamasından bu yana 3.7 milyon Suriyeliyi kabul eden Türkiye'nin artan baskı altında olduğu ve yaklaşık 500 bin kişinin İdlib'deki çatışmalardan sonra Türkiye sınırına yığıldığı belirtildi.

Düzensiz göçmenlerle ilgili haberde görüşlerine yer verilen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, krizin büyüdüğünü ve giderek kötüleştiğini vurguladı. 

AA'nın aktardığı habere göre Kalın, "Kapıları kapalı tutsak da açsak da kriz ortada. Can sıkıcı olan bu. Birçok Avrupa ülkesinin yaklaşımı şöyle görünüyor: Bize gelmedikleri sürece bu başkasının sorunu. Biz elimizden gelenin en iyisini elimizdeki imkanlarla yapmaya çalışacağız. Ancak yapabileceğimizin bir sınırı var" ifadesini kullandı. 

SIRADAKİ HABER