DEVA Partili Yeneroğlu, Bülent Arınç ziyaretinin perde arkasını anlattı

“Ülkenin gidişatından endişeli”

© AA
DEVA Partili Yeneroğlu, Bülent Arınç ziyaretinin perde arkasını anlattı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın ziyaretinin perde arkasını anlattı. “Hukuksuzluğun Sıradanlaşması ve Terör Örgütü Üyeliği” raporunu tüm eski meclis başkanlarına gönderdiğini

Arınç'ın da raporu okuduktan sonra teşekkür ziyaretinde bulunduğunu söyleyen Yeneroğlu, “Ülkenin gidişatından endişeli olduğunu, hukuksuzlukların artık sıradanlaştığı noktasında benimle aynı düşündüğü kanaatini edindim” dedi.

Yeneroğlu, görüşmeye ilişkin Sözcü'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Makamıma gelerek teşekkür etmek ve istişare etmek istediğini söyledi. Tabii ki raporum ağırlıklı ceza hukuku bağlamında hazırlandı. Bu KHK'lı olgusu terör örgütü yargılanmaları ile örtüşüyor. Resmi istatistikler de böyle. KHK'lıların sorununun çözümü, terör örgütü yargılamalarındaki hukuksuzluğu tespit etmekte yatıyor.

Ülkenin genel gidişatını konuştuk. Güçlendirilmiş Parlamenter sistem konusunda yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi verdim. Somut olarak yorumda bulunmadı ancak ülkenin gidişatından endişeli olduğunu, hukuksuzlukların artık sıradanlaştığı noktasında benimle aynı düşündüğü kanaatini edindim. Bülent Bey de yeni tanıdığım bir kişi değil. Ara sıra da telefonlaşırız."

SIRADAKİ HABER