Devlet Bahçeli: AK Parti ile hilesiz yalansız bir ittifak kurduk

MHP lideri Devlet Bahçeli yerel seçim çalışması kapsamında Adana'da konuştu. Bahçeli, Cumhur İttifakı'na değinerek "AK Parti ile çıkarsız, hesapsız, hilesiz, yalansız bir ittifak kurduk" dedi.

© AA
Devlet Bahçeli: AK Parti ile hilesiz yalansız bir ittifak kurduk

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin Adana mitinginde konuşma yapıyor. Bahçeli, MHP ile AK Parti’nin kurduğu Cumhur İttifakı’na değinerek “AK Parti ile çıkarsız, hesapsız, hilesiz, yalansız bir ittifak kurduk” dedi.

Devlet Bahçeli’nin konuşmasının önemli satır başlıkları şöyle:

İTTİFAKIMIZ TÜRKİYE DÜŞMANLARINA KARŞI: Cumhur İttifakı Türkiye’nin haklı ve tarihi davasının sonsuz savunucusudur. AK Parti ile çıkarsız, hesapsız, hilesiz, yalansız bir ittifak kurduk. Sevdamız Türkiye’dir, hedefimiz Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne ulaşmaktır. İttifakımız Türkiye düşmanlarına karşı sadakatin, safiyetin ve hamiyetin ittifakıdır.

TRUMP’IN İMZASI HÜKÜMSÜZDÜR: ABD 25 Mart’taki vahim imzasıyla uluslararası hukuku çiğnemiştir. ABD’nin Golan Tepeleri kararını şiddetle kınıyorum. ABD’nin ateşle oynadığı açıktır. Bu kapsamda bekamız ağır bir tehdit altındadır. Trump’ın imzası hükümsüzdür. (Cumhur İttifakı) İttifakımız, vahşi hesaplara bir imza ile Kudüs’e, Golan Tepeleri’ne dinamit fırlatan karanlık güçlere, inançlarımızı yok sayan vandal emellere karşı milli ve manevi bir ittifaktır.

PKK, CHP’Yİ ELE GEÇİRMİŞ: Kandil’de hazırlanan listeler aziz milletimize dayatılmaktadır. Atatürk’ün partisi HDP’den ilik ve organ nakli yapıyor. PKK CHP’yi ele geçirmiş. SP’ye nüfuz etmiştir. Yazıktır, günahtır. Zillet ittifakı güvenlik sorunudur. Zillet ittifakı Türkiye’nin karşı cephesidir. Zillet ittifakı Adana’ya hezimeti vadeden, Adanalıları hüsrana davet eden kokuşmuşluktur. CHP’ye oy veren kardeşlerim bu karanlığa nasıl ‘evet’ diyecekler. (AA)

SIRADAKİ HABER