Ekrem İmamoğlu: Seçime 2 gün kala enteresan taklalar atılıyor

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi'nin bakanlığa devri için

© AA
Ekrem İmamoğlu: Seçime 2 gün kala enteresan taklalar atılıyor

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi'nin bakanlığa devri için protokol imzalandığı iddiasına tepki gösterdi. İmamoğlu, "Vali Bey de dahil görevini yapacak ve herkes haddini bilecek. Devlet adına ben de haddimi bileceğim" ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmesi için protokol imzalandığı” iddiasını değerlendirdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın belediye başkanlığı görevini vekaleten yürütüğünü hatırlatan İmamoğlu, “Vali Bey de dahil görevini yapacak ve herkes haddini bilecek. Devlet adına ben de haddimi bileceğim. Vali Bey’e istirham ediyorum, imzasının kıymetini ve sınırını bilsin” dedi.  İmamoğlu, Twitter paylaşımında ise “Seçime 2 gün kala enteresan taklalar atılıyor. Gerçekten İstanbul’da ne var, neyin peşindeler? İBB’de neler oluyor da bu panik yaşanıyor?” ifadelerini kullandı.

‘NE ACELENİZ VAR DA PROTOKOL İMZALIYORSUNUZ?’

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer ilçesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. “Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezinin Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmesi için protokol imzalandığı” iddiası sorulan İmamoğlu, süreci takip ettiklerini söyledi.

Zabıtalarının afişleri kestiğini anlatan İmamoğlu, “Vali Bey, sizden istirham ediyorum. Bizim yerimize vekalet ediyorsunuz. Vekalet etmenizin tek bir sebebi var. Hukuksuz karar. Bu süreçte bari siz ortada durun. Bu işlere girmeyin. Bu protokol önünüze geldi diye imzalamayın. Bakın bu iş şehrin iradesidir. Kaldı 2-3 gün. Ne aceleniz var da bir protokol imzalıyorsunuz?” dedi.

‘BAKANLIĞIN NASIL PARTİZANLIK YAPTIĞINI YAŞAMIŞ BİR BAŞKANIM’

Kararın hukuki yönünü inceleceklerini aktaran İmamoğlu, şöyle devam etti:

“Devlet adamlığına yakışan bir imza değil. Bakanlığa devrediyorsunuz. Kimin malını? Partizanlık mı yapıyorsunuz? Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın nasıl partizanlık yaptığını yaşamış bir belediye başkanıyım. Beylikdüzü Belediyesi’ne ait spor salonunu devretmemekte attığı taklaları geçmişteki iki spor bakanını ziyaret ederek anlattım, iyi bilirler. Sayın Başbakanı ziyaret ettim. Sayın Yıldırım’dı Başbakan. ‘Haklısınız’ dedi ama tek bir kelime edemedi daha sonra. Tapusu bizim, mal bizim, mülk bizim, meclis kararı bizim. Burası parti ülkesi mi? Vali Bey de dahil görevini yapacak ve herkes haddini bilecek. Devlet adına ben de haddimi bileceğim. Vali Bey’e istirham ediyorum, imzasının kıymetini ve sınırını bilsin. Pazartesi, salı itibarıyla Allah’ın izniyle geleceğiz ve hukuki olarak bakacağız. Dava açma hakkımızı da kullanacağız.”

İmamoğlu, konuyla ilgili Twitter paylaşımında ise “Seçime 2 gün kala enteresan taklalar atılıyor. Gerçekten İstanbul’da ne var, neyin peşindeler? İBB’de neler oluyor da bu panik yaşanıyor? Merak ediyorum. Milletim de bu paniğin nedenini merak etsin” ifadelerine yer verdi. (İSTANBUL/AA)

SIRADAKİ HABER