Erdoğan: 504 bin AK Partilinin seçmen kaydını bulamadık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sahte seçmen ve seçmen taşıma iddiaları ile ilgili olarak asıl mağdurun AK Parti olduğunu ve 10 milyon üyelerinin 500 bininin seçmen kaydının bulunamadığını söyledi.

© AA
Erdoğan: 504 bin AK Partilinin seçmen kaydını bulamadık

 AK Parti İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl oy kullanacak 1 milyon yeni seçmenin çok önemli olduğunu söyledi. Sahte seçmen tartışmalarına değinen ‘asıl mağdur biziz’ diyen Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık güvenliği için, “Yüksek Seçim Kurulu’nun önünde oturacağız” diyen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yönelik olarak konuşan Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

TEHDİT EDEN ADAYI UNUTMADIK: Aday belirleme sürecinde yaşanan her şey geçmişte kalmıştır. Bu dönemdeki adaylarımızın ve adaya adaylarımızın rekabetini seçim sürecine yansıtmayacağından eminim. Aksi yönde davrananlar olursa zaten bunlar hiçbir zaman AK Partili olmamış, olamamış demektir. ‘Benim istediğim olursa eyvallah, olmazsa yallah’ diyenler AK Partili değildir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz. ‘Yüksek Seçim Kurulu’nun önünde oturacağız’ diyenleri unutmuş değilim.

25 YILIN ZİRVESİ: AK Parti’nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 bininin seçmen kütüklerinde kaydını bulamadık. Bir ilçeye yerleşen kişiye teşkilatımızın ‘Hoşgeldin’ ziyareti yapması, seçme hakkı elde eden gençleri siyasete davet etmesi bize güç kazandırır. Bu rakamların hepsi önemlidir ve seçimlerde farkı ortaya koymamızda önemlidir. Bu konuda detaylı çalışmanızı istiyorum. Bizim için 31 Mart seçimleri belediyecilikte 25 yıllık bir tecrübenin zirvesi olacaktır.

SIRADAKİ HABER