"Erdoğan'a sevdalıyım, idolüm" diyen Ethem Sancak Vatan Partisi’ne katıldı: Kaydı zamanı gelince açıklayacağım

"Erdoğan'a sevdalıyım, idolüm" diyen ve "Biz Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik" sözleri sonrası AKP’den istifa eden Ethem Sancak Vatan Partisi’ne katıldı.

© AA
"Erdoğan'a sevdalıyım, idolüm" diyen Ethem Sancak Vatan Partisi’ne katıldı: Kaydı zamanı gelince açıklayacağım

AKP'den ayrılış sürecini başlatan ve Gazete Duvar'da yayınlanan "Biz Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik" sözlerini yalanladığını ve gerçek ses kaydını açıklayacağını söyleyen Sancak'a bunu neden halen yapmadığı şeklindeki soruya, "Zamanı gelince açıklayacağım" yanıtını verdi.

Gazete Duvar’dan Ferhat Yaşar’ın haberine göre, Sancak, Vatan Partisi İstanbul İl Merkezi'nde partinin genel başkanı Doğu Perinçek'in de katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

Vatan Partisi İstanbul İl Binası'nda açıklama yapan Ethem Sancak, şunları söyledi:

"Bir malumu ilan ediyoruz. Neredeyse 4 aydır benimle ilgileniyorsunuz. Medyanın bu kadar ilgisinde olacağımı düşünmüyordum ama teşekkür ediyorum. Lütfen beni elli yıllık geçmişimle görün. Ülke çıkarları söz konusu olduğunda para ikinci plandadır. Bir sürü genel başkanla çalıştım. Fikre değer veren tek liderdir Perinçek. Beni 'AK Parti dönemi zengini' olarak lanse ediyorlar. Onlara şunu söylemek istiyorum: Ben AK Parti'ye katılmadan önce TÜSİAD'ta Başkan yardımcılığı yaptım. AK Parti'ye katıldıktan sonra yoksullaştım. Ben AK Partideyken de ülkem için yaptım. Yıkılmış BMC’yi aldım. 'One minute' olayında millet 'dik dur eğilme' diyor. Ona ben fikir liderliği yaptım. Dağılmış iflas etmiş BMC’yi ayağa kaldırdım."

Doğu Perinçek ise Sancak'ın yaptığı açıklamalarla "siyasetin nasıl yapılması gerektiğini gösterdiğini" söyledi.

Perinçek'le siyaset yapmıştı 
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ı koşulsuz destekleyen Star, Akşam ve Güneş gazetelerinin de bünyesinde bulunduğu Esmedya Grubu'nu kuran ve 2017 yılında satan Ethem Sancak, gençlik yıllarında, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek liderliğindeki "Mao'cu /Aydınlık'çı" hareket içinde yer almıştı.

SIRADAKİ HABER