Erdoğan Batı tehdit sallıyor biz tehdit mehdit dinlemeyiz Türkiye'nin haklarını sonuna kadar savunacağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'in Yusufeli ilçesinde halka hitap etti

© AA
Erdoğan Batı tehdit sallıyor biz tehdit mehdit dinlemeyiz Türkiye'nin haklarını sonuna kadar savunacağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'in Yusufeli ilçesinde halka hitap etti. Erdoğan, "Batı tehdit sallıyor, biz tehdit mehdit dinlemeyiz, Türkiye'nin haklarını sonuna kadar savunacağız" dedi.
 
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Biraz önce Yusufeli Barajı inşaatını helikopter ile inceledim. Gerçekten muhteşem bir eser ortaya çıkıyor. Zaten Artvin adeta barajlar şehri. Bu noktada dünyada eşi benzeri yok. Her şeyi ile bir barajlar şehri Artvin. Şimdi ise Yusufeli çok daha farklı bir konuma tırmanıyor. Kendi sınıfında ülkemizin en büyük, dünyanın en yüksek üçüncü eseri olacak Yusufeli Barajı'nı ülkemize kazandırmak için verdiğimiz çabanın en büyük şahidi sizlersiniz. Baraj inşaatının sürdüğü son 6 yılda ülkemizde yaşanan Gezi olaylarında tutun da 15 Temmuz'a kadar tüm saldırıların hedefindeki yerlerden biri hep bu eser olmuştur. Yurt dışından yurt içine kadar pek çok çevre Yusufeli Barajı'nın inşasına engel olmak için her türlü çabayı göstermişlerdir. çünkü bunların bu ülkede bir dikili ağacı yok.  Bir ağaç mı dikeceksiniz, onun da karşısına dikilirler. Yaptıkları iş hep budur. Hamdolsun biz milletimizle el ele verdik, dayanışma içine girdik. Tüm bu sıkıntıları aştık ve baraj inşaatına devam ettik. Özellikle yüklenici firmanın bu konudaki kararlılığını da huzurlarınızda alkışlıyoruz. Ülkemize yılda 1 milyar 888 milyon kilovatsaat enerji üretecek bu eserin fiziki gerçekleşme oranı yüzde 70'i buldu. İnşallah 2021 yılının nisan ayında burada elektrik üretimi başlayacaktır. Barajda üretilecek enerjinin ülkemize katkısı yılda 1 milyar 250 milyon lira olacak. Bu üretim gücü ile baraj 7 yılda kendini amorti edebilme kabiliyetine sahiptir. Bu öyle Bay Kemal'in dediği gibi değil."

"(Kılıçdaroğlu'na) Doğu Akdeniz'de Amerika, Fransa, İngiltere, Katar varmış ama Türkiye yokmuş, eline diline dursun ya."

"Batı tehdit sallıyor, biz tehdit mehdit dinlemeyiz, Türkiye'nin haklarını sonuna kadar savunacağız."

"Yeni yerleşim yerinde hak sahibi olmayanların maduriyetini çıkarmakta olduğumuz kararname ile gideriyoruz. Ve bu gece bu kararnameyi imzaladım. Ve şimdi bu kararname ile önümüz ve önünüz daha da açılmış olacak. Evleriniz yeniden hayırlı olsun. Kamulaştırma bedellerinin ödenmesi için gerekli talimatları verdik, veriyoruz. Diğer sıkıntıları da biliyoruz, İnşallah onların da makul bir çaresine bakacağız. Yusufeli'ndeki kardeşlerimize huzurlu, aydınlık bir gelecek sağlamak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz."

SIRADAKİ HABER